Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Kendrick Farris – dwubój na roślinach! – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 18 sierpnia, 2016 | by admininistrator

0

Kendrick Farris – dwubój na roślinach!

Wiedz na temat weganizmu wciąż rośnie, jednocześnie zwiększa się dostęp do produktów roślinnych – nie dziwi więc fakt, że coraz częściej słyszymy o sportowcach, którzy decydują się wyrzucić mięso ze swojego codziennego menu. Część z nich odnosi sukcesy w dyscyplinach siłowych, inni – wytrzymałościowych.

Wegan znajdziemy również na tegorocznej Olimpiadzie w Rio! Pisaliśmy już o Michelle Mitchell. Dziś przedstawiamy kolejnego sportowca, jedynego reprezentanta USA w podnoszeniu ciężarów w Rio – Kendricka Farrisa.

From the bottom to the top forever @blessthegym_kotp 190kgs (418lbs) #BlessTheGym #TheMostHigh #Weightlifting #ChildrenOfIsrael

Film zamieszczony przez użytkownika YAHcob? (@kendrickjfarris)

Kendrick przeszedł na weganizm 2 lata temu. Podobnie jak Michelle, najlepsze wyniki w karierze osiągnął już na diecie roślinnej. Zdobył 2 złote medale na Pan American Championships i jako jedyny zawodnik z USA zakwalifikował się na Olimpiadę z wynikiem ponad 377 kilogramów. Co skłoniło go do przejścia na weganizm?

Rozważania etyczne spowodowane narodzinami syna, niechęć do wspierania przemysłu mięsnego, refleksja nad historią. Szukając swoich genetycznych korzeni odkrył powiązania z dawnymi plemionami Izraelitów i zaczął interesować się kuchnią koszerną. Od razu jednak wykluczył mięso – nie był przekonany co do sposobów jego pozyskiwania.

Do zmiany diety sceptycznie podchodziła żona Kendricka. Teraz sama przyznaje, że wyszło mu to na dobre. Zmieniła swoje zmieniła podejście do jedzenia i w domu rzadko pojawia się coś niewegańskiego. Jako główna kucharka w domu mówi, że po prostu zweganizowała ulubione przepisy.

Jak podaje Huffington Post Przykładowy jadłospis Kendicka składa się z: owsianki lub naleśników na śniadanie, shake’a proteinowego, przekąsek, quesadilli i dużej ilości czarnej fasoli w różnej postaci. Do jego ulubionych dań należą enchilada, guacamole i lasagna. Kendrick mówi, że nie postrzega swojej diety w kontekście ograniczeń, a możliwości, jakie mu daje. W wywiadzie dla Mens Fitness Kendrick przyznaje, że nie liczy kalorii, je po prostu, kiedy jest głodny. Zapytany, czy widzi różnicę w swoim ciele, wskazuje na szybszy proces regeneracji organizmu i lepsze samopoczucie.

W Rio, Kedrickowi nie udało się stanąć na podium. Mimo to nie rezygnuje z treningów i zapowiada walkę o kolejne kilogramy i rekordy.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑