Sportowcy

Published on 9 czerwca, 2021 | by admininistrator

0

„Najsprawniejsza kobieta Holandii 2020”

Poznajcie Nienke Overveld – wegankę i zawodniczkę crossfit. Po jej znakomitym występie w ramach CF Open została okrzyknięta najsprawniejszą kobietą Holandii 2020 roku.

Obecne wyniki Ninke to przysiad ze 135 kg obciążeniem, martwy ciąg 150 kg i rwanie 85 kg ciężaru nad głowę. Jej najlepszy czas na 5 km to nieco ponad 21 minut.

Nienke przeszła na dietę roślinną cztery lata temu. Borykała się z chronicznym zmęczeniem. Za namową przyjaciela zmieniła swój jadłospis i spróbowała wegetarianizmu. Po miesiącu odczuła znaczną poprawę i postanowiła zgłębić temat diety bezmięsnej. Wtedy natknęła się na kwestię hodowli przemysłowej. Kilka miesięcy później, już z pobudek etycznych, przeszła na 100% dietę roślinną.

Uwielbiam zaczynać dzień o owsianki z bananem, jagodami i orzechami. (…) na obiad lubię jeść curry z soczewicy lub z fasolą. Napisałam też książkę kucharską aby zainspirować innych do przygotowywania bogatych w białko, roślinnych posiłków, które możesz jeść jako sportowiec. To było coś czego szukałam kiedy zaczynałam swoją przygodę z weganizmem.

Źródło: https://www.greatveganathletes.com/


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑