Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm w sportach siłowych cz.1 – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 7 lipca, 2014 | by admininistrator

0

Weganizm w sportach siłowych cz.1

Często spotykamy się ze stereotypem, zgodnie z którym diety roślinne mogą sprawdzić się w sportach wytrzymałościowych (jak np. biegi długodystansowe) ale są kompletnie nieprzydatne dla zawodników sportów siłowych. Rzeczywiście, jeżeli przejrzymy się kolejnym sportowcom na diecie roślinnej zauważymy, że ludzi uprawiających sporty wytrzymałościowe jest w tej grupie więcej. Nie wynika to jednak z faktu, że dieta wegańska nie sprawdza się przy podnoszeniu ciężarów. Większości osób siła kojarzy się nadal z jedzeniem mięsa.

Osoby trenujące sporty siłowe bardzo łatwo poddają się temu stereotypowi i dlatego wielu z nich z góry skreśla dietę roślinną. W tej sytuacji pierwszy stereotyp karmi się drugim.

Są jednak osoby, które pomimo uprawiania sportów siłowych zdecydowały się wyrzucić ze swojego menu produkty odzwierzęce. W tej i kolejnej notce prezentujemy sylwetki kilku z nich. Mamy tu zarówno strongmanów jak i trójboistów. Do naszej listy dodaliśmy również kilku kulturystów.

#1. Billy Simmonds

Billy został wegetarianinem 12 lat temu. Siedem lat później wygrał międzynarodowe zawody kulturystyczne Mr Natural Universe Competition. Od ponad 4 lat Billy jest już weganinem. Poza kulturystyką Billy okazjonalnie zajmuje się również sztukami walki i trójbojem siłowym. Swoim wizerunkiem wspomagał również kampanie pro zwierzęce PETy.

424193_337135866329786_156051797771528_942021_1195261947_n

Możecie śledzić jego poczynienia na bieżąco na jego stronie Facebook.

#2. Mike Mahler

Jeden z bardziej rozpoznawalnych trenerów w świecie kettlebells. Mike jest weganinem od ponad 15 lat! Trenował światowej sławy zawodników MMA, a swoją wiedzą nieustannie dzieli się na stronie mikemahler.com. Kiedy rozpoczynał swoje treningi w wieku 18 lat był już wegetarianinem. Od tamtej pory zanotował olbrzymi progres korzystając zarówno z kettlebells, sztangi jak i ćwiczeń z masą własnego ciała. Dla Mahlera najważniejszym powodem, dla którego zdecydował się na weganizm były względy etyczne. Mike bez problemu rwie jednorącz ponad 55 kilogramowy odważnik. Poniżej zobaczycie video, w którym Mike wyciska kilkukrotnie jednorącz nad głowę dwa odważniki o łącznej wadze powyżej 40 kg. Tutaj znajdziecie również wywiad z Mahlerem.

#3. Joni Purmonen

O Jonim pisaliśmy ostatnio przy okazji naszej wizyty w Berlinie. Joni jest weganinem od 1991 roku (23 lata!), który na co dzień prowadzi jedyną w Niemczech siłownię, w którym wszystkie akcesoria i produkty są w 100% wegańskie (roślinne szejki proteinowe i suplementy do dostania w recepcji, pasy i rękawiczki do ciężarów wykonane z syntetycznych materiałów itp.) – Berlin Strength. Wcześniej Joni startował w zawodach strongman i kilkukrotnie zakwalifikował się do krajowych finałów zawodów strongman w Finlandii. Dzisiaj promuje weganizm wspierając niemiecką ekipę Vegan Strength, która co roku organizuje pokazy między innymi podczas Vegan Sommerfest w Berlinie. Poniżej krótkie video podsumowujące jeden z występów Joniego na zawodach.

#4. Rob Bigwood

Rob to ścisła czołówka amerykańskich armwrestlerów. Odniósł zwycięstwo w ponad 40 krajowych zawodach, a w 2006 roku zwyciężył także w turnieju ogólnoświatowym (jako zawodnik leworęczny). Jak sam mówi dieta roślinna pomogła mu unormować swoją wagę i wrócić do ciężkich i efektywnych treningów z ciężarami.

Podobnie jak Billy, Rob wielokrotnie wspierał PETĘ w kampaniach przeciw hodowli przemysłowej zwierząt. Rywalizujący z Robem armwrestlerzy bardzo często byli w szoku kiedy okazywało się, że przygrywali zawody z wielkim, ponad 100 kilogramowym facetem, który… je tylko rośliny.

Niedługo część druga naszego zestawienia. Odwiedzajcie nas regularnie!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑