Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Tabele żywieniowe: mikroelementy – Vegan Workout

Dieta

Published on 9 czerwca, 2016 | by admininistrator

3

Tabele żywieniowe: mikroelementy

Przygotowaliśmy dla Was drugą część naszego przewodnika po diecie roślinnej. W poprzednim numerze rozpisaliśmy produkty roślinne ze względu na zawartość witamin. Dzisiaj przedstawiamy Wam rozpiskę ze względu na ilość mikorelementów. Dowiecie się jak najłatwiej bilansować takie składniki pokarmowe jak żelazo, wapń, cynk czy magnez.

Tak jak poprzednio, zawartość soli mineralnych podaliśmy na 100 g produktu plus przeliczyliśmy to na procent dziennego zapotrzebowania. Oczywiście, zapotrzebowanie na poszczególne składniki może różnić się w zależności od płci, wieku i aktywności fizycznej. Nasze dane to średnia dla osób o zapotrzebowaniu kalorycznym około 2500 kcal.

Wersja on line dostępna poniżej. PDF możecie pobrać tutaj.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

3 Responses to Tabele żywieniowe: mikroelementy

 1. Ania pisze:

  Przydatne tabele 🙂 Musze przyznać,że przeraziliście mnie tym potasem, jakoś wcześniej o nim nawet nie myślałam za dużo.
  + przy miedzi zauważyłam błędy przy dziennym zapotrzebowaniu,a tym co jest wypisane niżej. Główkowałam co ja źle liczę,a to tylko źle wpisane było 🙂

 2. seb pisze:

  Dzięki za tabele, świetna sprawa!
  Jeszcze mam taką małą sugestię co do wapnia.
  Mak jest na pierwszym miejscu tabeli z wynikiem 1438mg
  ale ostatnio dowiedziałem się że suszone liście moringa mają 2003mg (piszę o suszonych liściach ponieważ świeże mają o wiele mniej – 440mg)
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑