Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm: porady praktyczne cz.6 – Vegan Workout

Dieta

Published on 9 listopada, 2017 | by admininistrator

3

Weganizm: porady praktyczne cz.6

Zapraszamy do lektury kolejnej części naszego wpisu, w którym przedstawiamy Wam listę ciekawostek i porad praktycznych na temat diety roślinnej. Mamy nadzieję, że podobne informacje i wskazówki pozwolą lepiej i mądrzej rozplanować swój codzienny jadłospis.

 • To nie banany są najlepszym źródłem potasu w diecie. Suszone morele zawierają ponad 3 razy więcej tego pierwiastka!
 • Przygotowywanie mleka roślinnego w domu może być korzystne z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia, warto jednak pamiętać, że napoje przygotowane w domu będą pozbawione dodatkowej porcji wapnia. Dlatego, wskazane jest aby osoby na diecie roślinnej korzystały też z gotowych mlek sojowych/ryżowych/owsianych itp. Zdecydowana większość z nich jest fortyfikowana wapniem. Warto pamiętać, że wapń to potencjalnie jeden z najbardziej niedoborowych składników diety wegańskiej.
 • Kwas fitynowy zawarty w zbożach i roślinach strączkowych może pozytywnie wpływać na zmniejszenie ryzyka osteoporozy.
 • Dodatek arbuza w diecie może pomóc w walce z obolałymi mięśniami po treningu. Badania wskazują, że 500 ml soku z arbuza zmniejsza popularne „zakwasy” 24 godziny po intensywnym wysiłku fizycznym. Wszystko to zawdzięczamy zawartej w arbuzie L-cytrulinie.
 • Codzienne spożywanie orzechów zmniejsza ryzyko nowotworu i chorób serca.
 • Wskaźnik przyswajalności białka (PDCAAS) dla brokułów to 80%.
 • Wbrew powszechnej opinii przeciwników glutenu w diecie – zawartość glutenu w dzisiejszej pszenicy wcale nie jest wyższa niż kiedyś.
 • Badania przeczą popularnej tezie o niższym poziomie testosteronu u wegan.
 • Dieta bezglutenowa nie wpływa na poprawę wyników sportowych.
 • Fruktoza zawarta w sokach owocowych może sprzyjać rozwojowi cukrzycy typu II. Takiego działania nie obserwujemy przy konsumpcji całych owoców.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

3 Responses to Weganizm: porady praktyczne cz.6

 1. Łydziasta pisze:

  Witam, mógłby mi ktoś wyłożyć dokładnie co i jak z siemieniem lnianym jako źródłem omega 3? Ile wolno tego dziennie spożyć tak żeby sobie nie zaszkodzić cyjankiem i w jaki sposób przygotowywać, bo niektórzy np. odradzają mielenie młynkiem elektrycznym (że niby omega 3 przy tym giną) i rekomendują mielić ręcznym, niektórzy też odradzają zalewanie zmielonego siemienia chłodną wodą (bo ponoć wówczas wytwarza się ta trucizna) i zalecają zalewać je sokiem owocowym lub warzywnym koktajlem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑