Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Sarah Stewart na paraolimpiadzie – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 8 września, 2012 | by admininistrator

0

Sarah Stewart na paraolimpiadzie

Pisaliśmy już o wegetarianach i weganach olimpijczykach. Wspominaliśmy o medalu dla Sushil Kumara  i Lizzie Armistead na tegorocznej olimpiadzie. To jednak nie koniec emocji. W Londynie wciąż trwa paraolimpiada. A wśród zawodników także i tutaj  znajdziemy wegan.

Poznajcie Sarah Stewart – reprezentantkę Australii w koszykówce na wózkach.  Swoją karierę rozpoczęła ponad 10 lat temu w 2001 roku. Na swoje pierwsze sukcesy nie musiała długo czekać. Już w 2004 roku pomogła swojemu zespołowi  w zdobyciu srebrnego medalu igrzysk paraolimpijskich. Cztery lata później  reprezentacji z jej udziałem przypadł brązowy medal. To jednak nie koniec. Sarah grała także w australijskiej lidze narodowej gdzie w ramach Hills Hornets odnosiła coroczne zwycięstwa w zawodach od 2005  do 2010 roku. W 2010 roku zdobyła tytuł najlepszego strzelca roku (highest points scorer).

Sarah jest niepełnosprawna od 16 roku życia. Mimo to pozostaje aktywnym  sportowcem, a w międzyczasie udaje jej się zdobyć dyplom z filozofii.

Pracuje jako nauczyciel i jest w trakcie pisania swojej pracy doktorskiej.  W wieku 18 lat zdecydowała się przejść na weganizm. Jak sama mówi:

Nie podoba mi się idea zgodnie z którą musimy krzywdzić inne istoty. Ponadto, będąc weganką spełniam swoją potrzebę troski o dobro innych i los naszej  planety. Dla mnie weganizm to korzyści zdrowotne, ekologiczne i społeczno-ekonomiczne.

Sarah szczególnie lubi zajadać się bakłażanami, tofu, ryżem, falaflem i  sałatkami owocowymi.

Myślę, że bycie weganką czyni mnie zdrowszą. Jestem przekonana, że roślinne  źródła węglowodanów i białek (łącznie z minerałami i witaminami) są dla  naszego organizmu korzystniejsze, oczyszczają nas. Jesteśmy wolni od wszystkich tych złych tłuszczów zwierzęcych i nie tylko. Dodatkowo  sprzeciwiamy się cierpieniu innych co samo w sobie jest czymś ważnym i wielkim.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑