Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Wege olimpijczycy – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 31 lipca, 2012 | by admininistrator

6

Wege olimpijczycy

Olimpiada w Londynie wciąż trwa! My tymczasem wrzucamy listę najbardziej znaczących wegetarian i wegan olimpijczyków w historii. Zwycięstwa, medale, treningi, wyścigi i zero mięsa.

Bode Miller – jest wegetarianinem od urodzenia. Na Zimowej Olimpiadzie zdobył pięć medali w dyscyplinach narciarskich. Obecnie jego dieta niewiele się zmieniła –  posiada własną farmę organiczną podobną do tej, na której się wychowywał. Znajdziemy ją w New Hampshire. Miller jest działaczem na rzecz zrównoważonego jedzenia, uprawy i życia.

Paavo Nurmi – jeden z najwybitniejszych długodystansowych biegaczy w historii. Tzw. „Latający Fin” zdobył dziewięć złotych medali podczas Igrzysk Olimpijskich w latach 1924 i 1928, w tym za zwycięstwo na dystansie 1 500 m i 5 000 m.

Edwin Moses – był siłą, z którą wszyscy musieli się liczyć. Zdobył złote medale za bieg z przeszkodami na 400 metrów na Olimpiadach w 1976 i 1984 roku. Brał udział w 122 wyścigach, z których wygrał kolejno 107 z nich. Do tego czterokrotnie ustanowił rekord świata.

Moses jest zagorzałym wegetarianinem, filantropem i działaczem na rzecz pokoju. Od 2000 roku jest przewodniczącym Laureus World Sports Academy i promuje sport jako narzędzie zmian społecznych na całym świecie.

Emil Voigt – ostatni Brytyjczyk, który wygrał zawody w biegu długodystansowym na Olimpiadzie w 1908 roku. Voight był również dziennikarzem „Guardiana” i zdeklarowanym wegetarianinem.

Martina Navratilova – pomimo przegranej na Olimpiadzie w Atenach z 2004 roku, Navratilova pozostaje jedną z największych tenisistek w historii. Osiemnaście razy wygrała Wielki Szlem, w tym odniosła dziewięć zwycięstw w Wimbledonie. Jest wegetarianką, przez lata wspierała działalność PETY.

Carl Lewis – należy chyba do najbardziej znanych wegańskich olimpijczyków na świecie. Zdobył 10 medali Olimpijskich, w tym 9 złotych. Jego Olimpijska kariera trwała od 1979 do 1996. We wstępie do książki Jannequin Bennet „Very Vegetarian” pisał:

To mit, że mięśnie, siła i wytrzymałość wymagają spożywania dużej ilości pokarmu pochodzenia zwierzęcego. Ten mit istniał jeszcze zanim zaczęto rozmawiać o białku (…)  Twoje ciało jest twoją świątynią. Jeśli będzie je odpowiednio odżywiał, będzie dla ciebie dobre i zwiększysz swoją długowieczność.

Surya Bonaly – wielokrotnie brała udział w wydarzeniach Olimpijskich, ale nigdy nie zdobyła medalu. Była jednak trzykrotną srebrną medalistką w łyżwiarstwie figurowym na Mistrzostwach Świata, pięciokrotną w Mistrzostwach Europy i dziewięciokrotną w Mistrzostwach Francji. Jest wegetarianką i aktywistką PETY. Brała udział w angielskich i francuskich akcjach na rzecz zaprzestania polowań na foki i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu.

Chris Campbell – jest mistrzem świata oraz brązowym medalistą olimpijskim w wrestlingu. Jest wegetarianinem i jednym z najstarszych mężczyzn, którzy zdobyli medal Olimpijski – w wieku 37 lat, w 1992 na Olimpiadzie w Barcelonie zdobył brązowy medal. „Seattle Times” twierdzi, że Cambpell jest wyjątkowym indywidualistą.

Praktykuje Zen i interesuje się poezją, medytuje i cytuje wszystko począwszy od Kazania na Wzgórzu po Nauki Buddy. Jest wegetarianinem, który uważa, że nie ma nic lepszego niż tofu stroganoff.

Hannah Teter – jest wegetarianką i zdobywczynią złotego oraz srebrnego medalu olimpijskiego w snowboardingu. W 2010 roku powiedziała gazecie Huffington Post:

Czuję się silniejsza niż kiedykolwiek byłam, zarówno psychicznie, fizycznie jak i emocjonalnie. Dieta roślinna otworzyła przede mną wiele drzwi. Wznoszę się na zupełnie inny poziom. Jakiś rok temu przestałam jeść zwierzęta i czuje się jak nowo narodzona, jak nowa osoba, nowy sportowiec.

Murray Rose – zmarł na białaczkę w wieku 73 lat, ale jest wciąż pamiętany jako jeden z najbardziej wiekopomnych wegańskich sportowców. Był gwiazdą pływania podczas Olimpiady w Australii. Ustanowił 15 rekordów świata i zdobył sześć medali Olimpijskich, w tym cztery złote, co uczyniło go legendą sportu i bohaterem Australii. Podczas swojej długiej sportowej kariery Rose stosował wegańską dietę i styl życia. W 1958 roku w programie radiowym „You Bet Your Life” w rozmowie z Groucho Marxem powiedział, że złote medale z 1956 roku mogłyby być przypisane jego weganizmowi.

Debbie Lawrence – trzykrotnie brała udział w Olimpiadzie i utrzymuje światowy rekord w kobiecym chodzie sportowym. Wierzy, że jej sukces to w dużej mierze zasługa ciężkiej pracy i diety wegetariańskiej.

Tłumaczenie: Marta Mikita
Źródło: http://www.ecorazzi.com/2012/07/27/top-10-historic-vegetarian-and-vegan-olympians/
http://apps.facebook.com/theguardian/lifeandstyle/wordofmouth/2012/jul/30/lizzie-armitstead-vegetarian-athletes-olympics-2012


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

6 Responses to Wege olimpijczycy

 1. Gumi pisze:

  Nate Diaz,który pokonał Conora Mcgregora i zrobi to ponownie 21.08.Weganin,maszyna w parterze,nie do znokautowania 100 % wege

  Venus Wiliiams siostra Sereny Williams też 100 % wege zawsze ma ze soba shaker zeby zrobic smoothie hehe

 2. Anonim pisze:

  Kolejny medal dla „naszych”: Aleksiej Wojewoda, rosyjski bobsleista-weganin, zdobył złoto 🙂
  http://www.ecorazzi.com/2014/02/18/russian-olympian-and-vegan-alexey-voyevoda-wins-gold/

 3. Anonim pisze:

  Hannah Teter, ta z fotki – dzisiaj bedzie jechała w finale o 18:30 🙂

 4. Anonim pisze:

  Natalia Zubrzycka zobacz to;)

 5. Anonim pisze:

  gratulacje 🙂

 6. Anonim pisze:

  Proponuje zaktualizować wpis o Rondzie Rousey. Obecnie jest posiadaczką pasa mistrzowskiego organizacji UFC, która wchłonęła Strikeforce na początku 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑