Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Kettlebells w akcji! – Vegan Workout

Książki

Published on 27 grudnia, 2012 | by admininistrator

0

Kettlebells w akcji!

Kettlebells, czyli żelazne odważniki w kształcie kuli armatniej z doczepioną rączką, przeżywają ostatnimi czasy w Europie prawdziwy renesans. Coraz częściej zobaczyć można je zarówno na siłowni jak i niektórych zajęciach fitness. Na naszym blogu niedawno publikowaliśmy wywiad z Kamilem Jurkiewiczem, weganinem i Mistrzem Polski w zawodach z użyciem kettlebells w kategorii wagowej 70-80 kg.

Jeszcze wcześniej wrzucaliśmy notkę na temat Mike Mahlera – uznanego instruktora sportów siłowych, wieloletniego weganina, który również specjalizuje się w treningu z kettlebells. Jeśli więc jesteś na diecie roślinnej i uprawiasz sport, warto przemyśleć włączenie do swojego planu treningowego odważników.

Na początek proponujemy lekturę książki „Jak ćwiczyć z odważnikami kulowymi” – klasycznej pozycji na temat treningu z użyciem kettlebells Pavela Tsatsoulina, autora omawianych w ostatnim wpisie „Kuloodpornych mięśni brzucha”.

Pierwsza część książki poświęcona jest głównie historii odważników i sylwetkom kilku najważniejszych atletów minionego wieku, którzy do swojego treningu włączyli właśnie kettlebells.

Czytelnik poznaje również zasady specyficznego działania odważników kulowych na mięśnie naszego ciała. Przeniesiony środek ciężkości kettlebells sprawia, że ćwiczenia z ich użyciem są dla naszego organizmu bardziej wymagające aniżeli analogiczny trening w oparciu o hantle.

Chociaż odważniki rzeczywiście gwarantują doskonały trening całego ciała i pozwalają, w relatywnie łatwy sposób rozwijać siłę i wytrzymałość mięśniową to jednak nie należy ulegać nadmiernemu czarowi autora, dla którego kettlebells zastąpią osobom z nadwagą zarówno trening aerobowy jak i dietę. Możecie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej dzięki siłowni, ale jeżeli zaraz po treningu zapewnicie sobie nadwyżkę kaloryczną cała praca pójdzie na marne. Pamiętajcie o tym!

W dalszej części książki znajdziecie opis poszczególnych ćwiczeń i omówienie kilku planów treningowych. Poznacie techniki rozwijające nie tylko siłę, ale i eksplozywność przydatną chociażby osobom trenującym na co dzień sztuki walki. Część z was być może zaskoczy różnorodność ćwiczeń jakie można wykonać z użyciem jednego prostego odważnika.

Wszystkim osobom, które do tej pory nie miały okazji ćwiczyć z użyciem odważników gorąco polecamy podobny eksperyment! Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do dźwigania sztangi i hantli lub ćwiczycie jedynie w oparciu o masę własnego ciała, kettlebells wprowadzą zupełnie nową jakość do waszego treningu.

Książkę „Jak ćwiczyć z odważnikami kulowymi” możecie wygrać w naszym konkursie. Szczegóły znajdziecie tutaj! Zapraszamy!

Książkę przekazało wydawnictwo Aha!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑