Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Jak pokonać 3450 km w 46 dni? Nowa książka Scotta Jurka już w sprzedaży – Vegan Workout

Książki

Published on 8 czerwca, 2018 | by admininistrator

0

Jak pokonać 3450 km w 46 dni? Nowa książka Scotta Jurka już w sprzedaży

Ludzie robią różne rzeczy, gdy dopadnie ich kryzys wieku średniego. A jeśli jesteś utytułowanym ultramaratończykiem to poprzeczka postawiona jest dosyć wysoko. Możesz na przykład biec po górach przez półtora miesiąca (po kilka maratonów dziennie) i pobić rekord świata.

Scott Jurek dość często pojawia się u nas na stronie, co trochę bije jakiś rekord lub po prostu inspiruje innych do diety roślinnej. Mieliśmy okazję poznać go kilka lat temu, kiedy był w Polsce promując swoją pierwszą książkę. Co więcej, mieliśmy także okazję… wziąć udział we wspólnym biegu! Naszą rozmowę możecie przeczytać tutaj.

Najnowsza książka Scotta, „North”” opisuje jego wycieńczający bieg Appalachian Trail obejmujący trasę 3450 km biegnącą przez cały łańcuch gór, przecinającą kilka stanów i dużą ilością ciężkich przewyższeń. W 2015 roku Scott ustanowił na niej rekord, pokonując ją w ciągu 46 dni, 8 godzin i 7 minut!

Książka pisana jest zarówno przez Scotta jak i jego żonę Jenny, dzięki czemu dostajemy dwa różne, często zupełnie odmienne spojrzenia na te samo wydarzenie. Całość czyta się niczym książkę akcji – mamy tu walkę z samym sobą, niedźwiedzia na środku szlaku, pościg samochodowy, niecodzienne spotkania. Każdy rozdział to kolejne etapy biegu, nowe wyzwania i problemy. O ile początek przygody zaczyna się całkiem spokojnie, Scott co chwila zatrzymuje się na przyjazne pogawędki czy kąpiel w jeziorze to po kilkunastu dniach trwa już prawdziwy wyścig z czasem. Mamy okazję prześledzić, jak ten nadludzki wysiłek wpływa na ultramaratończyka. Scott już na samym początku doznaje kontuzji. Jednak jego największym wrogiem jest własna głowa. Szczególnie ta niewyspana. W końcowym etapie bywało, że Scott spał po 3 godziny, a całą resztę doby biegał lub wspinał się po skałach. Widzimy potok jego myśli, jego biegowe flow, a także nieoceniony wpływ i pomoc innych ludzi.

Jenny była doskonałym zapleczem i wsparciem, kiedy Scott chciał już dać za wygraną. Byli też inni biegowi przyjaciele, którzy towarzyszyli mu na różnych odcinkach trasy motywując do trzymania się planu, byli też fani i nieznajomi biegacze, którzy dołączali do Scotta lub przynosili mu wegańskie smakołyki. Te wszystkie czynniki umożliwiły pobicie rekordu. Scott pobił poprzedni rekord o kilka godzin!

Zdjęcia i filmiki z biegu możecie znaleźć na Facebooku.

Polecamy tę książkę nie tylko biegaczom, ale wszystkim, którzy szukają wyzwań i kochają sport. W Polsce „North” zostanie wydana już na jesieni.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑