Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Wiedziałem, że dieta roślinna to będzie dla mnie najlepszy wybór” – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 2 września, 2018 | by admininistrator

0

„Wiedziałem, że dieta roślinna to będzie dla mnie najlepszy wybór”

Jak połączyć zawodowy sport z dietą roślinną? Sprawdźcie na przykładzie Marca – Oliviera Brouilletta – zawodnika Kanadyjskiej Ligi Futbolu, który ostatnie kilka lat miał okazję trenować i rozwijać się na diecie wegańskiej. Marc po mimo upływu lat nadal jest aktywnym i świetnie radzącym sobie zawodnikiem!

Myślę, że moim największym sukcesem jest nie tylko gra na poziomie zawodowym, ale też długa kariera. To już mój 9 rok kiedy zajmuje się profesjonalnie futbolem. Średnia kariera trwa około 3 lat.

Skąd zainteresowanie dietą bez mięsną?

Moja żona przez kilka lat była wegetarianką, a kilka miesięcy wcześniej przeszła na weganizm. Pokazała mi trzy filmy – Forks Over Knife, Earthlings i Cowspiracy. Po ich obejrzeniu od razu poczułem potrzebę wyszukania większej ilości informacji. Szczególnie w kontekście potencjalnych korzyści diety roślinnej w sporcie.

Kiedy zbierałem coraz więcej informacji i badań na temat diety roślinnej, wiedziałem, że to będzie dla mnie najlepszy wybór. Zredukowane stany zapalne, szybszy czas regeneracji, wzrost energii – wszystko czego potrzebuje sportowiec.

Jak wygląda w praktyce łączenie treningów z dieta wegańską?

Zwykle po zakończeniu sezonu, pierwsze kilka tygodni spędzam na regeneracji i przygotowaniu organizmu do stresu, który będzie go czekał podczas przygotowań do kolejnego sezonu. Od stycznia do maja zwykle podnoszę ciężary cztery razy w tygodniu podczas około 2 godzinnych sesji treningowych. Do tego trzy sesje podczas, których pracuję nad szybkością.

Podczas sezonu ilość jednostek treningowych spada do 2-3 w tygodniu. Największy nacisk zostaje położony na dietę.

Podstawą mojego menu są bowle. Łatwo je złożyć i spakować do torby. Zwykle składają się z brązowego ryżu albo komosy ryżowej, do tego ciecierzyca, czarna fasola i mnóstwo warzyw. Jestem też wielkim fanem koktajli więc zawsze trzymam w lodówce szpinak, jarmuż i jagody. (…) Podczas wyjazdów ratowały mnie aplikacje w rodzaju Happy Cow. Zauważyłem też, że nawet jeżeli restauracje nie są w pełni roślinne to i tak większość knajp oferuje coraz większy wybór potraw odpowiednich dla wegetarian czy wegan.

Marc to nie jedyny zawodnik futbolu, który eksperymentuje z dietą roślinną. Ostatnio pisaliśmy o całej drużynie Tennessee Titans, która przeszła na roślinną stronę mocy!

Źródło: http://www.greatveganathletes.com/marc-olivier-brouillette-vegan-american-footballer


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑