Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm w sportach siłowych cz.3 – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 4 stycznia, 2017 | by admininistrator

0

Weganizm w sportach siłowych cz.3

Pomimo popularności diet zawierających w sobie produkty odzwierzęce coraz więcej sportowców decyzje się na weganizm – dietę roślinną bez udziału mięsa i nabiału. Nie mamy tu na myśli wyłącznie osoby reprezentujące sporty wytrzymałościowe, ale również sportowców korzystających na co dzień z ciężkich hantli i sztangi.

Sprawdźcie trzecią część naszego wpisu na temat diety roślinnej w sportach siłowych!

#1. Hulda B. Waage

Na ostatnich zawodach Hulda ustanowiła nowy rekord kraju w martwym ciągu zdobywając jednocześnie złoty medal na zawodach w trójboju siłowym. Pochodząca z Islandii Hulda jest również rekordzistką kraju w wyciskaniu na ławce.

#summerofdeadlift #grilla?isumar #deadlift #vegan #plantfueled #powerlifting #mileycyrus 135kg 2reps 6sets #lastset

Film zamieszczony przez użytkownika Hulda B. Waage (@huldabwaage)

Jak sama mówi, na weganizm przeszła głównie ze względów ekologicznych. Co więcej:

Można być silnym bez jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Wierzę, że moja dieta pomaga mi w tym aby po trudnych treningach szybciej zregenerować siłę.

Jej dieta w 20-30 procentach składa się z białka, do tego około 55-60 procent węglowodanów, pozostałą część kalorii stanowią tłuszcze.

#2. Kendrick Farris

Ciężarowiec i olimpijczyk, rekordzista USA w swojej kategorii wagowej do 94 kg. Zdobył 2 złote medale na Pan American Championships i jako jedyny zawodnik z USA zakwalifikował się na ostatnią Olimpiadę z wynikiem ponad 377 kilogramów. Ferris jest na diecie roślinnej od prawie trzech lat. Zdecydował się na weganizm zaraz po tym jak na świat przyszedł jego syn.

Kendrick Farris, from the United States, lifts 191kg during the men's 85 kg weightlifting event at the Pan American Games in Guadalajara, Mexico, Tuesday, Oct. 25, 2011. Farris won the bronze medal. (AP Photo/Ariana Cubillos)

Chciał być dla swojego dziecka jak najlepszych przykładem, dlatego zrezygnował ze wspierania przemysłu mięsnego.

#3. Matthew Jones

Przygotowując się do swoich pierwszych, poważnych zawodów w trójboju siłowym Matthew przeszedł na dietę roślinną.

vegnews-matthewjones

Matthew zajął trzecie miejsce w swojej kategorii na mistrzostwach świata w trójboju siłowym federacji WDFPF. Podstawą jego diety pozostaje fasola, ryż i orzechy. Matthew potrafi podnieść w martwym ciągu trzykrotność wagi swojego ciała. Jak sam mówi:

Kiedy zaczynałem przygodę z trójbojem oglądałem dużo filmów na temat zdrowia, w których omówione były korzyści diety roślinnej. Wtedy dowiedziałem się również o etycznych aspektach weganizmu i zrozumiałem jak okrutnie traktowane są dziś zwierzęta.

#4. Luke Tan

.Na co dzień pracuje jako instruktor Strength & Conditioning level 3 i szkoleniowiec Australian Strength Performance. Jako kulturysta brał udział również w zawodach kulturystyki naturalnej. Obecnie stara się aktywnie promować sport i weganizm poprzez swoją stronę.

attachment-2

Dlaczego Luke przeszedł na weganizm?

Byłem wolontariuszem w azylu Edgar Mission i miałem okazję spotkać zwierzęta uratowane przez Animal Liberation Victoria.

Zdałem sobie sprawę, że te owce, krowy, kaczki, kury i świnie nie różniły się specjalnie od moich domowych kotów. Również posiadały emocje i uczucia. Odczuwały strach i były wrażliwe. Ułożyłem to sobie wszystko w głowie. Jeżeli mogę żyć i rozwijać się na diecie roślinnej, dlaczego miałbym tego nie robić?


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑