Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm w sportach siłowych cz.2 – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 9 listopada, 2015 | by admininistrator

0

Weganizm w sportach siłowych cz.2

Czy dieta roślinna sprawdza się w przypadku podnoszenia ciężarów? Zapraszamy do przeczytania drugiej części naszego wpisu na temat diety wegańskiej i sportów siłowych. Weganizm pozwala z powodzeniem startować w zawodach kulturystycznych i bić rekordy strongmanów. Osoby, które prezentowaliśmy w poprzedniej notce były nierzadko weganami pod ponad 15 lat. Część z nich, wcześniej przez kilka lat pozostawała na diecie wegetariańskiej.

To najlepszy sprawdzian dla diety roślinnej. Gdyby rzeczywiście była ona tak niedoborowa, jak chcieliby jej krytycy, każdy z tych zawodników stanąłby w miejscu. Nie miałby szans rozwijać dalszego potencjału i progresować z ciężarem. Tak się jednak nie stało.

Przedstawiamy wam drugą część naszego zestawienia!

#1. Avi Lehyani

Urodzony we Francji, mieszkający obecnie w Izraelu – przeszedł na dietę roślinną ponad 20 lat temu! Wegetarianinem został jeszcze w wieku 20 lat. Impulsem do odrzucenia produktów odzwierzęcych była dyskusja z jednym z założycieli PETA. Avi zrezygnował również z innych, przetworzonych produktów takich jak np. cukier.

oldclb2

Jego dieta to głównie brązowy ryż, owies, fasola, tahini, oliwki, awokado, orzechy i warzywa. W ciągu dnia stara się spożywać około 20% kalorii z białka i 15% z tłuszczy. Chwali sobie również suplementacje kreatyną. Swoje treningi zaczynał od judo, potem w wieku 17 lat zajął się podnoszeniem ciężarów. Jego trening opiera się na fundamentalnych ćwiczeniach siłowych – wyciskanie na ławce, wyciskanie wojskowe, martwy ciąg i przysiady.

#2. Noah Hannibal

Jest wegetarianinem od urodzenia, a weganinem od 17 roku życia! Nie przeszkadza mu to w rozwijaniu swojej pasji do trójboju siłowego i startowaniu w zawodach.

11026186_934919049913299_1733379234650964040_n

Na co dzień współtworzy veganstrength.org oraz działa jako aktywista pro zwierzęcy. Swoje treningi rozpoczął motywowany przez ludzi, którzy uważali, że weganizm nie sprawdza się w sporcie. Swoim przykładem stara się pokazywać, że dieta roślinna, współczucie dla zwierząt i trening siłowy da się doskonale połączyć.

#3. Melody Schoenfeld

Siostra jednego z największych autorytetów w świecie sportów siłowych – Brada Schoenfeld’a. Jest weganką od 14 lat! Wyciska nad głowę jednorącz 24 kg odważnik, podnosi ciężkie sztangi, gnie w rękach stalowe pręty i podciąga się z obciążeniem. Jest również instruktorem 2 stopnia Strong First.

W swojej diecie zwraca uwagę na odpowiednią ilość białka, witaminy B12, żelaza i cynku. Osobom aktywnym fizycznie zaleca również suplementację kreatyną. Tłumaczenie jej artykułu na temat diety roślinnej w sporcie publikowaliśmy tutaj.

#4. Massimo Brunaccioni

Wpływ na jego decyzję o przejściu na dietę roślinną miała matka, która od ponad 20 lat była wegetarianką. Swoje treningi rozpoczął w wieku 16 lat.

a

Obecnie trenuje niemal codziennie – cztery razy w tygodniu na siłowni, pozostałe dni spędza w sali gimnastycznej. Jak sam mówi – dzięki diecie roślinnej nie ma problemów utrzymaniem odpowiedniej wagi i intensywności treningów. Podczas swoich ostatnich zawodów kulturystyki naturalnej wywalczył drugie miejsce.

To nie koniec naszego cyklu. Śledźcie nas na bieżąco!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑