Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm: porady praktyczne cz.4 – Vegan Workout

Dieta

Published on 26 października, 2016 | by admininistrator

0

Weganizm: porady praktyczne cz.4

Prezentujemy czwartą cześć naszego wpisu, w której zebraliśmy kolejną porcję ciekawostek i informacji na temat diety roślinnej. Mamy nadzieję, że nasz cykl notek nie tylko zachęci was do spróbowania weganizmu, ale też pomoże w komponowaniu posiłków i rozwieje ewentualne wątpliwości na temat niedoborów.

  • Jeżeli kupujesz orzechy brazylijskie i traktujesz je jako swoje główne źródło selenu szukaj tych pochodzących z Wenezueli lub Kolumbii. Te pochodzące z innych krajów (np. Boliwii lub Brazylii) mogą mieć znacznie mniejszą ilość tego składnika.
  • Boisz się, że orzechy ziemne zawierają niebezpieczne aflatoksyny? Raport na ten temat wydał między innymi Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. W przebadanych, kilkunastu tysiącach próbek, skażenie aflatoksynami zaobserwowano w nie więcej niż 7%. Współczesne problemy związane z wysoką zawartością toksyn i wirusów skoncentrowane są wokół żywności odzwierzęcej (ptasia grypa, choroba wściekłych krów itp.), a nie orzechów.
  • Syrop z agawy nie (!) jest zdrową alternatywą dla oczyszczonego cukru. Wbrew temu co przedstawiają nam producenci – syrop z agawy, jako płynna forma wyizolowanej fruktozy, może sprzyjać powstawaniu insuliooporności.
  • Przygotowując sobie koktajle na bazie bananów używaj zmrożonych wcześniej owoców. Wystarczy obrane banany zostawić na kilka godzin w zamrażalniku, a następnie zmiksować z dodatkiem mleka roślinnego, odrobiny kakao i masłem orzechowym. Poczujesz jakbyś jadł płynne lody!
  • Jeżeli szukasz przepisu na wysokoproteinowy koktajl, a chcesz unikać dodawania do posiłków odżywki białkowej, możesz użyć naturalnego tofu. Zmiksowane z owocami i mlekiem ryżowym będzie praktycznie nie wyczuwalne w smaku.
  • Europejski Urzęd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) obala powszechnie obowiązujący mit – nie (!) istnieje związek pomiędzy spożywaniem kolagenu a zdrowiem stawów.
  • Ilość lektyn w roślinach strączkowych, spada niemal do zera podczas gotowania danego produktu (fasola/groch/itp.).
  • Garść pestek dyni zawiera 4,2 mg żelaza (dzienne zapotrzebowanie waha się pomiędzy 15-18 mg).
  • Witamina B12 z suplementu przyswaja się tylko w niewielkim stopniu, dlatego na diecie roślinnej warto stawiać na suplementy z większą dawką B12 (ponad 400% dziennego zapotrzebowania w tabletce).
  • Kupując ziarna sezamu, zwracaj uwagę na to, czy produkt jest łuskany. Niełuskane ziarna zawierają kilkukrotnie więcej żelaza i wapnia niż produkt oczyszczony. Informacja będzie podana na etykiecie.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑