Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm: porady praktyczne cz.3 – Vegan Workout

Dieta

Published on 7 grudnia, 2015 | by admininistrator

0

Weganizm: porady praktyczne cz.3

Publikujemy trzecią część naszego poradnika. Kolejna garść porad, która mamy nadzieję, ułatwi Wam przejście na dietę roślinną. Weganizm jest prosty. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

  • Jeżeli chcesz sprawdzić wartość odżywczą konkretnych produktów, warto skorzystać ze strony nutritiondata.self. Nie tylko pokazuje zawartość witamin i minerałów, ale przedstawia także aminogram danego produktu w formie graficznej.
  • Wegetarianie mają o 50% niższe ryzyko cukrzycy niż osoby na diecie tradycyjnej.
  • Najbogatszym źródłem witaminy K jest natka pietruszki.
  • Spirulina NIE zawiera aktywnej witaminy B12, jedynie jej analogi.
  • Wszystkie rośliny strączkowe, zboża i orzechy zawierają komplet aminokwasów egzogennych. Nie zawsze jednak w odpowiednich proporcjach. Dlatego do uzyskania pełnowartościowego białka warto do swojej diety włączyć różne produkty roślinne.
  • Jeżeli nie jesteś aktywny fizycznie na ma potrzeby uzyskiwania kompletu aminokwasów w odpowiednich proporcjach w jednym posiłku. Ważne aby w ciągu całego dnia spożywać różnorodne produkty roślinne bogate w białko (strączki, orzechy, zboża, niektóre warzywa). Jeżeli jednak trenujesz, staraj się dostarczać sobie pełnowartościowego białka w każdym posiłku. Możesz to robić łącząc w jednym posiłku różne produkty roślinne. Możesz też skorzystać z soj i jej przetworów lub komosy ryżowej.
  • Konsumpcja 100 kalorii wołowiny wywołuje większy wyrzut insuliny niż porcja 100 kalorii z białego makaronu
  • Jak zastąpić jajka w wypiekach? Zajrzyj do tego poradnika.
  • Przyswajalność białka z roślin strączkowych i owoców wynosi ponad 70%.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑