Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Sportowcy o diecie roślinnej cz.2 – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 6 lipca, 2017 | by admininistrator

0

Sportowcy o diecie roślinnej cz.2

Czy dieta roślinna ma szansę sprawdzić się w sporcie, zarówno u zawodowców jak i amatorów? Przekonajcie się sami! Prezentujemy drugą część wpisu, w którym uznani sportowcy piszą o diecie wegańskiej.

KORIN SUTTON – kulturysta, trener związany z ekipą PlantBuilt.

Zacząłem od pescowegetarianizmu. Wiedziałem, że taka stopniowa zmiana będzie łatwiejsza do osiągnięcia. Przez dwa lata pescowegetarianizmu, szukałem wszelkich informacji na temat tego, jak pozostać zdrowym i utrzymać osiągnięte przyrosty, opierając się na diecie roślinnej. Brak wystarczającej wiedzy powoduje, że ludzie którzy raptownie przeszli na weganizm, z powodu niedostatecznego odżywienia, nie są w stanie osiągnąć sukcesu i rezygnują. Edukacja to jest to, inwestuj swój czas w czytanie książek o zdrowiu i fitnesie. Przede wszystkim o stylu życia związanym z byciem na diecie roślinnej. Szukaj reportaży, stron internetowych, magazynów dotyczących weganizmu. Im więcej zgromadzisz wiedzy na ten temat, tym będziesz zdrowszy i lepiej odżywiony.(…) Stosowanie diety roślinnej sprawiło, że jestem w życiowej formie i nie zamierzam więcej przykładać się do zabijania zwierząt.

RAFAŁ KAMIŃSKI – zawodnik i trener Muay Thai, wielokrotny medalista Pucharu Polski i wieloletni weganin.

Coraz więcej sportowców rezygnuje z produktów odzwierzęcych na swoim talerzu. Okazuje się, że dieta bezmięsna bardzo korzystnie wpływa na parametry treningowe oraz ostateczne wyniki. Dlatego nawet zawodnicy, którzy nie są na co dzień weganami czy wegetarianami, przechodzą na taki rodzaj diety w okresach przygotowawczych do walki czy startu. Jeśli chodzi o sporty walki to bracia Diaz są jednymi z bardziej znanych przykładów, ale nie brakuje także innych „roślinnych” fighterów, którzy dają dobrą promocję diecie bezmięsnej.

JAKE SHIELDS – zawodnik MMA, zdobywcy tytułu Strikeforce Middleweight Championship oraz ElitXC Welterweight Championship

Przez całe moje życie ludzie próbowali mnie przekonać do jedzenia mięsa, mówiąc, że nie będę mógł zostać zawodowym sportowcem tej klasy. Uwielbiam udowadniać im, że się mylą. Nie prawię nikomu kazań o jedzeniu mięsa, chcę tylko pokazać, że jest alternatywa. Jeśli jesteś sportowcem i nie chcesz jeść mięsa, to wcale nie musisz tego robić.

MIKE MAHLER – jeden z najbardziej uznanych trenerów kettlebell na świecie.

Moje zdrowie i siła są najlepszym przykładem tego, że dieta wegańska działa. Przyjaciele wspierają mnie w moich wyborach. Wielu z nich jest zaintrygowanych moją dietą i nawet przechodzi na weganizm, widząc moje świetne samopoczucie. (…) Punktem przełomowym była podróż na safari do Kenii z moimi rodzicami. Zobaczyłem te wszystkie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, w warunkach tak odmiennych od tych panujących na fermach. Zrozumiałem, że tak właśnie powinno wyglądać życie zwierząt. Po powrocie poczułem, że muszę coś zrobić, żeby zmniejszyć cierpienie zwierząt. Tak to się wszystko zaczęło. Tak więc wegetarianinem zostałem 22 lata temu, a od 15 jestem weganinem.

AKIRA CORASSANI – zawodnik MMA.

Wybrałem kombinację tego, co najkorzystniejsze dla mojego zdrowia, tego co jest najlepszym paliwem dla moich treningów i tego, co najlepszego dla środowiska. Zalety, które teraz odczuwam sprawiają, że czasem zastanawiam się: „Cholera! Dlaczego nie zrobiłem tego 7 lat temu?”. Mam teraz więcej energii i szybciej się regeneruję (…).

ROB BIGWOOD – jeden z najlepszych armwrestlerów w Stanach Zjednoczonych.

Armwrestlerzy, gdy dowiadywali się, że jestem weganinem, byli w szoku. Kompletnie nie rozumieli jak można być silnym bez mięsa i mleka. Większość z nich znała mnie z czasów przed przejściem na weganizm, zaakceptowała moją decyzję i udzieliła mi 100% wsparcia. Kilku z nich zainspirowałem nawet do rezygnacji z mięsa (…) Staram się przełamywać stereotypy i inspirować ludzi najlepiej jak potrafię, nie narzucając się innym. Lubię dawać przykład i oddziaływać na przyjaciół i rodzinę. Ludzie nie zdają sobie sprawy z okrucieństwa i cierpienia jakie jest udziałem tych wszystkich niewinnych zwierząt, które kończą ostatecznie jako plaster szynki na twojej kanapce. Bycie weganinem, jest wyborem ekologicznym, jest absolutnie najlepszą rzeczą dla naszego środowiska.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑