Sportowcy

Published on 6 lutego, 2017 | by admininistrator

6

Sportowcy o diecie roślinnej cz.1

Coraz więcej sportowców eksperymentuje z dietą roślinną. Część z nich włącza do swojej diety większą ilość zielonych warzyw, roślin strączkowych i orzechów, minimalizując przy tym mięso i nabiał. Inni decydują się całkowicie zrezygnować z produktów odzwierzęcych na rzecz diety wegańskiej. Jak działa dieta roślinna w sporcie? Przeczytajcie opinie kilku sportowców, którzy korzystają z niej od lat!

MORGAN MITCHELL – olimpijka, jedna z czołowych australijskich sprinterek.

Jestem stuprocentową weganką. Nie uznaję kompromisów. Ilekroć muszę gdzieś podróżować zawsze sprawdzam dostępne opcje roślinnych kawiarni i restauracji. Moi trenerzy wiedzą, że gdy dotrę na miejsce zgrupowania nie chcę dodatkowo stresować się czytaniem etykiet i szukanie odpowiedniego jedzenia.

CLAIRE FOREMAN – utytułowana zawodniczka Muay Thai, zwyciężczyni WMC Autralia, weganka związana z ekipą Vegan Fighters.

Weganizm pomaga w intensywnym wysiłku i pozwala mi lepiej się regenerować. 90% posiłków staram się przygotowywać sama i unikam żywności przetworzonej. (..) Moja dieta składa się z pełnych ziaren, roślin strączkowych, tofu, tempehu, warzyw, owoców, orzechów, olejów i dużej ilości zielonych warzyw! Nie zwracam specjalnej uwagi na tzw. „superfoods”. Myślę, że wszystkie niezbędne składniki możemy pozyskać z prostych, nisko przetworzonych produktów roślinnych. (…) Jestem bardzo zadowolona z wyników. (…) Trenuję dużo i jem dużo, muszę więc na to poświęcić więcej czasu. Byłam wegetarianką ze względów etycznych, potem dowiedziałam się jak wygląda produkcja nabiału w hodowli przemysłowej. Byłam przerażona, nie chciałam tego wspierać.

TIFFANY BURICH – trenerka, zawodniczka fitness, weganka.

Ludziom wydaje się, że nasza dieta jest nudna i nie dostarcza odpowiedniej ilości protein. Wcześniej rywalizowałam w dyscyplinach wytrzymałościowych, teraz w sportach sylwetkowych. Kiedy inni podchodzą do mnie i gratulują mi wyników czy podpatrują mój trening zawsze są w szoku gdy słyszą, że jestem weganką. Uwielbiam to!

NOAH HANNIBAL – strongman, weganin od ponad 20 lat, wegetarianin od urodzenia.

Wiele osób jest zaskoczonych bo nie pasuje do ich wyobrażenia o weganizmie. Część nie jest w stanie uwierzyć, że nie jem mięsa. Chciałbym rzucić wyzwanie wszystkim, którzy uważają weganizm za dietę dla słabeuszy (…) Dla mnie męskość to walka o to w co wierzysz. Nieważne jak niepopularne i niewygodne byłyby to poglądy. Myślę, że to wymaga odwagi by przeciwstawić się i powiedzieć, że nie zamierzasz już więcej wspierać eksploatacji zwierząt.

SIMONE COLLINS – wegetarianka od 13 roku życia, weganka od ponad 5 lat. Dieta i treningi pozwoliły jej wyjść z niedowagi i przybrać ponad 15 kg. Zwyciężczyni IFBB Victorian State Championships.

Od zawsze czułam się źle z myślą, że jem zwierzęta. Ale jak większość ludzi uczono mnie by z jednej strony kochać zwierzęta, a z drugiej je zjadać. (…) Wegańscy sportowcy byli dla mnie wielką inspiracją – łamali wszystkie stereotypy. Chciałam robić to samo. Lubię myśleć, że nasze osiągnięcia jako wegan są naszą najlepszą reklamą.

TORRE WASHINGTON – kulturysta, wegetarianin od urodzenia i weganin od ponad 15 lat.

Jestem szczęśliwy, że mogę swoimi działaniami pomóc zwierzętom i planecie, inspirować innych i pokazywać, że nie musimy zabijać aby być silni i zdrowi. (…) Nie jestem wybredny, więc jeśli coś jest zdrowe i wegańskie, to pewnie to zjem. Mógłbym jeść fasole cały dzień i nie ma też takiej zieleniny, której nie lubię. Kocham owoce, owsiankę, naleśniki, wrapy, kanapki i grilowany tempeh z warzywami. Powtarzam ciągle mojemu synowi, że w tym momencie jest gdzieś jakiś człowiek, który szuka jedzenia na śmietniku. Chcę go nauczyć wdzięczności za to, co mamy;  nie wierzę w marnowanie jedzenia.

GIACOMO MARCHESE – jeden z założycieli portalu PlantBuilt, weganin od ponad 10 lat.

Nie jesteśmy już w epoce kamienia łupanego i jedzenie mięsa jest rzadko, o ile w ogóle potrzebne do przeżycia w dzisiejszych czasach. Co to mówi o nas, jeśli kontynuujemy tą okrutną praktykę, zwyczajnie po to, żeby pokazać naszą wyższość nad innymi czującymi istotami? To samolubna filozofia – nie ma dla niej miejsca w nowoczesnym społeczeństwie. (…) Mięso i nabiał to wielkie biznesy, które przeznaczyły ogromne ilości pieniędzy na reklamy i tworzenie iluzji, która podpowiada nam, że jedzenie mięsa jest męskie. Czasem dodaje do tego nawet elementy erotyzmu. Być prawdziwym facetem znaczy kochać i szanować życie dookoła siebie.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

6 Responses to Sportowcy o diecie roślinnej cz.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares