Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
O wegance, która przebiegła ponad 200 ultramaratonów – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 18 marca, 2013 | by admininistrator

6

O wegance, która przebiegła ponad 200 ultramaratonów

Bez wątpienia najsłynniejszym wegańskim ultramaratończykiem jest Scott Jurek. Zwyciężał w biegach na dystansie ponad 200 km stosując dietę w 100% roślinną. Jest jednak wielu innych ultramaratończyków stosujących dietę wegańską.

Jedną z nich jest Catra Corbett, która pochwalić może się zwycięstwem w biegu Razorback na dystansie 100 mil czyli ponad 160 kilometrów. Wygrała nie tylko w kategorii kobiet. Wyprzedziła wszystkich swoich rywali pokonując także startujących mężczyzn.

Catra jest także drugą Amerykanką, której udało się ukończyć siedmiodniowy wyścig przez pustynię Sahara – Marathon des Sables w 2002 roku.

Do tej pory przebiegła w swojej karierze ponad 200 ultramaratonów! Do Catry należy również rekord John Muir w kategorii kobiet.

Pytana o swoje zamiłowanie do biegów odpowiada:

Kocham być wolna, korzystać ze swojego ciała i oglądąć te wszystkie piękne miejsca.

Catra jest weganką od 19 lat. Zdrowy tryb życia i sport pozwoliły jej pokonać swoje wcześniejsze uzależnienie od alkoholu. Dzisiaj Catra jest szeroko rozpoznawaną biegaczką, prowadzi swojego bloga i inspiruje innych do rozpoczęcia treningów i swojej przygody z dietą roślinną. Pracuje także jako trener personalny.

Poza bieganiem kilka razy w tygodniu trenuje również crossfit i jogę. Jej plany na najbliższy rok obejmują między innymi zawody: Umstead 100, Ruth Anderson 100k, Miwok 100k, Ohlone 131, Angeles Crest 100, Run de vous 100, Rio del lago 100, Javelina 100, Run d’Amore 135. Jak widać Catra nie narzeka na brak energii i nie próżnuje.

Zachęcamy do odwiedzania jej strony gdzie znajdziecie między innymi relację z poszczególnych wyścigów i dodatkowe zdjęcia. Możecie też dołączyć dołączyć do profilu poświęconego Catrze na Facebooku tutaj lub subskrybować jej profil tutaj.

Tutaj znajdziecie natomiast nagranie wywiadu z Cartą z portalu ultrarunnerpodcast.com, w którym opowiada o swojej przygodzie ze sportem, w tym też o diecie roślinnej. Jak sama mówi weganizm nie wymagał od niej żadnych wyrzeczeń.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

6 Responses to O wegance, która przebiegła ponad 200 ultramaratonów

  1. Bożebożenko pisze:

    Przynajmniej jest widoczna i kolorowa. W ubiorze pokazuje swój wyraz

  2. Karolina pisze:

    Akurat na swoim blogu Catra pisze o tym, że od dawna jest abstynentką – niedobrze jest oceniać ludzi na podstawie ubioru, to ich prywatna sprawa 😉

  3. Krzysiek Filar via Facebook pisze:

    chyba za dużo grzybów w tej diecie stosuje…

  4. Jest niesamowita! Biegająca od lat legenda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑