Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Men’s Health o weganizmie – Vegan Workout

Dieta

Published on 22 lipca, 2012 | by admininistrator

0

Men’s Health o weganizmie

„Większe mięśnie bez mięsa” – to temat z okładki najnowszego, sierpniowego, numeru magazynu Men’s Health. W środku znajdziemy czterostronicowy artykuł traktujący o dietach wegetariańskich w sporcie.

Najlepsze źródło białka? Mięso. Taka odpowiedź do niedawna padała najczęściej. MH przeprowadziło śledztwo aby sprawdzić, czy się nie zdezaktualizowała. Wynik? Choć nie ma naukowych dowodów na przewagę w sporcie diety mięsnej nad wegetariańską i odwrotnie, jednego można być pewnym: sportowcy mają wybór, który nie ogranicza się tylko do drobiu i wołowiny.

Tekst otwiera stanowisko Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego, zgodnie z którym:

(…) za pomocą białek roślinnych sportowcy mogą zaspokoić zapotrzebowanie na białko bez konieczności stosowania suplementów.

Dalej znajdziemy pozytywną opinię Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego, o której pisaliśmy również tutaj. Na kolejnych stronach przeczytamy o najważniejszych składnikach mineralnych takich jak wapń, żelazo czy B12, szczególnie istotnych dla osób aktywnych fizycznie. Znajdziemy również tabelę z rozpiską wartości biologicznej poszczególnych białek roślinnych i odzwierzęcych oraz przykładowy, w pełni wegański, jadłospis na rozbudowę masy mięśniowej.

Artykuł warto polecić wszystkim osobom początkującym, które dopiero niedawno zdecydowały się na wypróbowanie diety roślinnej oraz wszystkim osobom, dla których mięso wciąż pozostaje jedynym i niezastąpionym źródłem białka dla sportowców.

Wbrew jednak temu, co sugeruje autor tekstu, ułożenie zbilansowanej diety wegańskiej nie wymaga wielkiego wysiłku i nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Wszystkim, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na diecie roślinnej polecamy nasz tekst ABC Weganizmu.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑