Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Jeżeli chcesz być silny jak byk zacznij jeść to co byk, a nie byka” – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 6 marca, 2019 | by admininistrator

0

„Jeżeli chcesz być silny jak byk zacznij jeść to co byk, a nie byka”

Jak połączyć dźwiganie ciężarów z dietą roślinną? Poznajcie Branislava Tomanka – 44 letniego zawodnika z Czech, który od ponad 20 lat zajmuje się podnoszeniem ciężarów.

W 2015 i 2018 roku udało mu się zająć drugie miejsce na Mistrzostwach Świata WUAP w martwym ciągu.

Branislav wyrzucił mięso ze swojego jadłospisu w tym samym roku kiedy zdecydował się na treningi siłowe. To już 20 lat od momentu kiedy zawodnik opiera swoją dietę o białko pochodzenia roślinnego.

Największą motywacją do zmiany nawyków dietetycznych było zdrowie. Branislav walczył między innymi z bólami stawów, które były następstwem wysokiego poziomu kwasu moczowego we krwi. Problem udało mu się opanować dopiero po zmianie diety.

Jak sam mówi:

Weganizm to moja podróż do zdrowia.

Na pytanie o podnoszenie ciężarów na diecie roślinnej odpowiada:

Fakt, że robię martwe ciągi nie oznacza, że mam jeść martwe zwierzęta (…). Jeżeli chcesz być silny jak byk zacznij jeść to co byk, a nie byka.

Więcej o diecie roślinnej w sportach siłowych znajdziecie tutaj.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑