Dieta

Published on 18 listopada, 2014 | by admininistrator

15

Odżywka białkowa „Vegan Blend”

Bardzo często pytacie nas o dostępne na naszym rynku roślinne odżywki białkowe. Pisaliśmy już między innymi o białku grochu i konopi. Dzisiaj recenzujemy dla Was jedną z najbardziej popularnych odżywek białkowych – Vegan Blend.

vb2Produkt dostępny jest między innymi na stronach firmy My Protein. Możecie go sprowadzić z zagranicy lub poszukać w Polsce. Charakterystyczną cechą Vegan Blenda jest jego skład.

W rzeczywistości odżywka jest mieszanką trzech rodzajów białek – grochu, ryżu i konopi. Teoretycznie powinien więc być bezpieczny dla osób uczulonych na soję i gluten. Opakowanie zawiera jednak dopisek o możliwych śladowych ilościach soi, glutenu i mleka. Przy okazji omawiania podobnych produktów pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest aminogram i jakość białka. O ile samo białko z konopi i ryżu ma średniej jakości aminogram, a jego wskaźnik przyswajalności białka (PDCAAS) wynosi około 0.5, o tyle miks kilku białek pozwala podnieść te wskaźniki.

Wyizolowane białko grochu prezentuje się lepiej – jego PDCAAS to blisko 0.7. Co się stanie kiedy połączymy ze sobą wszystkie te trzy źródła białka?

Tak zwane aminokwasy ograniczające białka konopnego i ryżowego zostaną uzupełnione przez aminokwasy znajdujące się w grochu i na odwrót. Wymieszanie kilku rodzajów białek pozwala zoptymalizować proporcje aminokwasów, a dzięki temu zwiększyć jakość białka i podbić jego wskaźnik PDCAAS.

Dokładną rozpiskę aminokwasów Vegan Blenda i porównanie do tzw. białka wzorcowego znajdziecie na stronie Sci-Fitness. Warto wspomnieć o wysokim poziom aminokwasów rozgałęzionych czyli BCAA.

Pod względem jakości Vegan Blend dorównuje białkom sojowym. Ma wysoki poziom przyswajalności i niemal wzorcowy aminogram. Jeżeli chcielibyście z jakiegoś powodu unikać odżywek sojowych Vegan Blend będzie świetną alternatywą.

Jedna porcja (30 g) to:

  • Kalorie: 113 kcal
  • Białko: 22.6 g
  • Węglowodany: 3.7 g
  • Tłuszcz: 0.9 g

Jedynym minusem omawianego produktu jest jego… smak. Vegan Blend nie ma w składzie dodanego cukru ani słodzików co z pewnością można zaliczyć na jego plus jeśli chodzi o jakość produktu. Niestety wpływa to negatywnie na smak. My przygotowywaliśmy go w formie koktajlu potreningowego dodając do niego banany i mleko roślinne (ryżowe albo sojowe). Sprawdza się też dodatek kakao jeśli przygotowujemy sobie koktajl na śniadanie. Vegan Blend jest jednak niezjadliwy jeżeli wymieszamy go z samą wodą. Dlatego polecamy dodatek owoców (całkiem fajną alternatywą dla bananów są truskawki).

Jeżeli mieszacie go z mlekiem roślinnym albo wodą warto wykorzystać do tego blender. Inaczej odżywka kiepsko się rozprowadzi

Polecamy Vegan Blend wszystkim, którzy potrzebują uzupełnić swój trening o wysokiej jakości roślinną odżywkę białkową. To obok białka sojowego najlepsza w tej chwili odżywka na rynku wegańskich suplementów białkowych.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

15 Responses to Odżywka białkowa „Vegan Blend”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares