Dieta

Published on 10 kwietnia, 2014 | by admininistrator

22

Białko grochu

groch2Pisząc o roślinnych odżywkach białkowych najczęściej wspomina się o białku sojowym. W rzeczywistości jednak dostępnych jest coraz więcej alternatywnych odżywek, bazujących na białku ryżu czy konopi.

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy wam krótką recenzję jednej z odżywek firmy MyProtein – białka grochu. Produkt jest w 100% roślinny, nie zawiera żadnych dodatków smakowych ani słodzików. Skład produktu trzeba zaliczyć na plus.

Czy białko grochu to dobra alternatywa dla odżywek bazujących na serwatce czy soi?

Często pytacie nas o wskazanie najlepszych, dostępnych na rynku, odżywek wegańskich. Sprawdźmy jak białko grochu wypada na tle innych produktów.

Poziom przyswajalności (PDCAAS) omawianego białka wynosi 0.69  w skali od 0 do 1. Dla porównania PDCAAS białka serwetkowego i sojowego to 1.0. Wynik niemal 0.7 to jednak wciąż przyzwoity poziom i białko grochu plasuje się w rankingu odżywek roślinnych na drugim miejscu, zaraz po białku sojowym.

Zawartość makroskładników w białku MyProtein (porcja 30 g.):

  • Energia – 119.7 Kcal
  • Białko – 24,6 g
  • Węglowodany – 3,2 g
  • Tłuszcze – 0,9 g
  • Sód – 0,4 g

Plusem jest relatywnie wysoka zawartość białka w w porcji. Dla porównania niektóre odżywki na bazie białka konopi zawierają jedyne 14 g. Poniżej zamieszczamy tabelkę z rozpiską aminokwasów.

groch

Opakowanie 1 kg to około 30 porcji, czyli produkt wystarczy na kilka tygodni w zależności od naszego zapotrzebowania na białko. Do zestawu dołączona jest również wygodna miarka.

Jeśli chodzi o smak, nam bardzo fajnie komponował się w koktajlach na bazie mleka sojowego i bananów, które fajnie sprawdzają się bezpośrednio po treningu. Białko grochu z jednej strony zagęszczało, a z drugiej nadawało nieco waniliowego posmaku. To oczywiście, wyłącznie nasza opinia. Znamy osoby, które nie były w stanie znieść smaku odżywki nawet z dodatkiem owoców i kakao. Naszym zdaniem, smakowo białko grochu wypada bardzo dobrze. Chociaż ciężko je wypić miksując je wyłącznie z wodą.

Jeżeli szukacie dobrej, w 100% wegańskiej, odżywki białkowej w pierwszej kolejności skorzystajcie z białka sojowego, które ma najlepszy poziom wchłanialności i bardzo dobry profil aminokwasów. Jeżeli jednak z jakiś powodów wolicie unikać soi, lub chcecie spróbować czegoś nowego białko grochu to całkiem przyzwoita alternatywa. Zarówno jeżeli chodzi o wartości odżywcze jak i cenę.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

22 Responses to Białko grochu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares