Sportowcy

Published on 10 kwietnia, 2018 | by admininistrator

0

Weganizm w sztukach walki – 55-letni zawodnik BJJ na podium!

David Meyer, zawodnik Brazylijskiego Jiu Jitsu nie zwalnia i pomimo 55 lat na karku, nadal bierze udział w zawodach i zdobywa medale.

Pod koniec ubiegłego roku startował w Mistrzostwach Świata IBJFF No-Gi.

David jest obecnie w posiadaniu siedmiu medali mistrzostw świata. Jest jednym z pierwszych amerykanów, którzy zdobyli w tej dyscyplinie najwyższy stopień. Ma za sobą ponad 30 lat doświadczenia w BJJ. A do tego, od ponad 20 lat trenuje na diecie bezmięsnej!

Jak sam mówi:

Byłem wegetarianinem od 1985 roku i eksperymentowałem głównie z dietą roślinną. W 100% na weganizm przeszedłem w 2000 roku. Moją jedyną motywacją był sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt. Przekonałem się, że dieta roślinna jest zdrowa, dodaje energii i jest bezpieczna dla środowiska. Czuje się moralnie zobowiązany aby nie wspierać krzywdzenia zwierząt.

Jednocześnie David, za pośrednictwem strony Adopt-a-pet.com pomógł wielu schroniskom dla zwierząt w Stanach Zjednoczonych.

Gratulujemy sukcesów! Takie przykłady to najlepsza droga do promocji diety roślinnej!

Źródło: http://www.greatveganathletes.com/content/vegan-bjj-master-takes-another-gold


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑