Sportowcy

Published on 12 września, 2012 | by admininistrator

1

Plant power!

Patrik Baboumian w 2011 roku został zwycięzcą krajowych zawodów Strongman, a tym samym najsilniejszym człowiekiem w Niemczech! Ten potężny, ważący ponad 110 kg, mężczyzna od ponad 6 lat jest wegetarianinem. Niezgoda na coroczną, bezsensowną rzeź miliardów zwierząt doprowadziły go w końcu do weganizmu. Od blisko roku Patrik jest ścisłym roślinożercą. Nie przeszkadza mu to wyciskać 215 kg, podnosić 360 kg w martwym ciągu i wykonywać przysiady z 310 kilogramowym obciążeniem. Jednocześnie Patrik pochwalić się może rekordem świata w podnoszeniu bali w kategorii 105-162,5 kg.

Jak jego organizm zareagował po odrzuceniu mięsa z menu?

Kiedy zacząłem swoją przygodę z dietą wegetariańską w 2005 roku nie do końca wiedziałem, jakie to będzie miało przełożenie na moje treningi i siłę. Zrezygnowałem z mięsa ze względu na moją empatię wobec zwierząt i ludzi. Źle czułem się ze świadomością, że jedząc mięso przyczyniam się do zabijania innych zwierząt. Spodziewając się spadku formy byłem zaskoczony efektami, zarówno jeśli chodzi o masę jak i siłę mięśni. Po zdobyciu w 2011 roku tytułu najsilniejszego człowieka w Niemczech zdecydowałem się iść krok dalej i przejść na weganizm.

Jako sportowiec musiałem być pewien, że dostarczam swojemu organizmowi wszystkiego co potrzeba w odpowiedniej ilości. Białko jest kluczowe dla rozwoju mojego ciała i pozwala mi znieść wyczerpujące treningi.

Moimi głównymi źródłami białka są; mleko sojowe, białko sojowe, tofu, orzechy i ziarna. Aby uzyskać energię niezbędną do moich codziennych treningów korzystam z węglowodanów zawartych w ryżu, ziemniakach, owsie, owocach i warzywach. Dużą część kalorii dostarczam też w postaci koktajli, łatwiej wówczas utrzymać, konieczną dla przybrania na wadze, nadwyżkę kaloryczną.

Od kiedy Patrik został wegetarianinem brał m.in. udział w Mistrzostwach Świata IFSA Strongman. Już jako weganin zdobył również mistrzostwo w GPA European. Dzisiaj Patrik, poza treningami angażuje się także w walkę o prawa zwierząt biorąc aktywny udział w kampaniach PETY.

Zapraszamy na jego stronę internetową www.patrikbaboumian.de oraz na Facebooka.

Zapraszamy również na nasz profil Facebookowy gdzie w najbliższych dniach będziemy zamieszczać nowe filmiki z udziałem Patrika.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to Plant power!

  1. arek pisze:

    czyli jednak roślinki nie tylko dla chuderlawych idealistów:) świetna wiadomość! w życiu bym się w sieci nie dokopał tak krzepiącego tekstu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑