Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Nie uznaję kompromisów” – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 19 czerwca, 2012 | by admininistrator

0

„Nie uznaję kompromisów”

Zgodnie z obietnicą wracamy do postaci Mike’a Mahlera. Publikujemy tłumaczenie krótkiego wywiadu z bohaterem ostatniej notki – instruktorem sportów siłowych i trenerem kettlebells. Będziemy do niego wracać przy okazji jeszcze nie jednego wywiadu i artykułu.

W jaki sposób weganizm wpływa na twoje życie?

Kocham zwierzęta i dieta wegańska odgrywa dużą rolę w etycznym i duchowym aspekcie mojego życia. Lubię mieć świadomość, że mogę rozwijać siłę i uzyskać optymalne zdrowie na diecie roślinnej. Nie uznaję kompromisów w sprawie wyznawanych przeze mnie wartości.
Jeśli o mnie chodzi – dieta wegańska działa doskonale. Jestem w stanie uzyskać mnóstwo energii z pożywienia, budzę się świeży i gotowy do akcji i treningu.

Czy mógłbyś się podzielić swoimi uwagami na temat diety z ludźmi zainteresowanymi weganizmem i aktywnym trybem życia?

Myślę, że ważne jest unikanie nadmiernie przetworzonej żywności. Trzymaj się prawdziwego jedzenia i dostarczaj sobie białka z kombinacji roślin strączkowych, orzechów i nasion. Dzięki temu uzyskasz odpowiedni bilans białka, tłuszczu i węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Upewnij się, że codziennie jesz sałatkę i surowe owoce i warzywa. Dla wegan konieczny jest także olej kokosowy bogaty w MCFA (kwasy tłuszczowe o średnich łańcuchach) i tłuszcze nasycone, które pomagają w gospodarce hormonalnej organizmu i utrzymaniu odpowiedniego tempa metabolizmu.

O czym myślisz kiedy musisz zjeść w restauracji? Nie tylko jako weganin, ale i jako sportowiec. Czy masz jakieś dodatkowe sugestie dla innych wegańskich sportowców?

Unikaj białej mąki, białego ryżu, cukru i skup się na nieprzetworzonej żywności takiej jak warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Każdy posiłek rozpocznij sałatką i zakończ filiżanką gorącej herbaty.

Co, jako weganin i sportowiec, pakujesz do jedzenia na wyjazdy?

Lubię prostotę, zabieram ze sobą mix migdałów, orzechów włoskich, pistacji, pestek dyni, jagody Goji i orzechy nerkowca. Sprawdza się doskonale. Robię też domowe batony białkowe z grochu i białka ryżowego, siemienia lnianego, masła migdałowego i przypraw.

Czy masz jakieś wskazówki dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć?

Mierz siły na zamiary. Nie staraj się osiągnąć zbyt wiele, zbyt szybko. Codzienne spacery to dobry początek. Później zacznij korzystać z ćwiczeń z masą własnego ciała takich jak pompki, przysiady czy deska by zacząć budować fundamenty siły. Następnie przejdź do ćwiczeń z ciężarami i skup się na tych najbardziej złożonych, które zapewniają największe korzyści – przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie sztangą czy wyciskanie żołnierskie.

Co było twoim, jako sportowca weganina, największym wyzwaniem jeśli chodzi o dietę?

Na początku trudno było mi się dowiedzieć skąd czerpać dobrej jakości białko. Wielu radzi by łączyć rośliny strączkowe z brązowym ryżem i zbożami, ale taka kombinacja ma za dużo węglowodanów. Lepiej sprawdza się mix roślin strączkowych i orzechów i nasion.

To kwestia prób i błędów zanim opracujemy indywidualny dla siebie sposób żywienia. Upewnij się, że unikasz nadmiernej ilości węglowodanów, musisz odpowiednio komponować swoje posiłki.

Źródło: http://blog.karinainkster.com/?p=55


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑