Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Królestwo wysokojakościowej żywności” – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 13 lipca, 2012 | by admininistrator

0

„Królestwo wysokojakościowej żywności”

Kontynuując temat Scotta Jurka, krótki wywiad z 2006 roku udzielony „Organic Athlete”.

Kiedy i dlaczego przestałeś jadać produkty pochodzenia zwierzęcego?

Swoją transformację rozpocząłem w 1997 roku, a na ścisły weganizm przeszedłem w 1999. Było to spowodowane głównie względami zdrowotnymi, jednakże później doszły do tego także względy ekologiczne.

Jakie jest twoje doświadczenie jako sportowca weganina? Czy zauważyłeś jakiekolwiek korzyści lub problemy związane ze sportową formą i zdrowiem?

Zauważyłem, że czas regeneracji mojego organizmu zdecydowanie się skrócił, poziom energii jest wyższy, a także o wiele mniej choruję. Czuję się świetnie, i chciałbym zaznaczyć, że spożywam duże ilość kalorii i nie uważam, aby moja dieta miała jakiekolwiek ograniczenia i restrykcje. Weganizm otworzył mi przesłonę na nowe wielkie królestwo wysokojakościowej żywności.

Czy twoi koledzy z klubu sportowego i inni sportowcy byli nastawieni do twojej diety pozytywnie czy raczej krytycznie?

Muszę przyznać, że nie otrzymałem żadnej krytycznej oceny za mój sposób odżywiania. Moje wyniki sportowe i forma znacznie się poprawiły, więc wydaje mi się, że ciężko jest krytykować moją dietę. Jedynym ich komentarzem jest: „Scott, czy ty zawsze musisz tyle jeść”?

Krótka historia twojej kariery sportowej.

Rozpocząłem uprawiać narciarstwo biegowe w wieku 16 lat, a gdy miałem 20 mój dobry przyjaciel wciągnął mnie w biegi w terenie na 50 mil. Wcześniej trenowaliśmy sporo biegania na nartach, więc przestawienie się na bieganie bez nart i udział w zawodach przyszło mi dość łatwo.

Najbardziej pamiętne rezultaty i osiągnięcia?

Do największych moich sukcesów zaliczam:

  • Siedem zwycięstw z rzędu w 100-milowym Ultramaratonie Western States, 1999-2005
  • Ustanowienie rekordu trasy Ultramaratonu Western States w 2004 roku: 15 godzin i 36 minut
  • Zwycięstwo i ustanowienie rekordu trasy Ultramaratonu Badwater w 2005 roku: 24 godziny i 36 minut

Dlaczego postanowiłeś dołączyć do zawodowego teamu Organic Athlete?

Jest to świetna grupa sportowców wspierających się na wzajem i przesyłających na cały świat przekaz, wyraźnie mówiący, że dieta wegańska jest przyszłością dla sportowców, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia w harmonii z naszą planetą.

Źródło: http://wegesport.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=56


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑