Dieta

Published on 1 września, 2015 | by admininistrator

8

Dieta Davida Cartera: 10 tys. kalorii na roślinach

Jak odżywiać się na diecie roślinnej, kiedy jest się ponad 120 kilogramowym zawodnikiem ligi NFL? Zapytajmy Davida Cartera. Przeszedł na weganizm w trosce o swoje zdrowie i dobro zwierząt. Angażuje się nie tylko w promocję diety roślinnej, ale również praw zwierząt.

Zanim zdecydował się na dietę wegańską spożywał ogromne ilości produktów mlecznych. Nie mógł pozwolić sobie na utratę wagi i konsumował dużo produktów odzwierzęcych. Jak sam mówi – co rano budził się z bólem stawów.

Kiedy po raz pierwszy przeszedł na weganizm zaczął tracić na wadze. Powodem była zbyt mała ilość kalorii. Carter poprawił swój jadłospis i szybko odzyskał dawną wagę plus dołożył ponad 7 dodatkowych kilogramów.

Teraz, w ciągu dnia Carter spożywa około 10 tys. kalorii. Jedyną szansą skonsumowania tak dużej ilości energii jest wprowadzenie do diety koktajli. Można w nich zmieścić duże ilości kalorii, a przy tym szybko i łatwo zjeść.

 • Posiłek I
  Owsianka z białkiem konopnym, bananami i jagodami
 • Posiłek II
  0,5 l koktajl (banany, truskawki, fasola, spirulina)
 • Posiłek III
  Brązowy ryż z czarną fasolą, awokado i serem z orzechów nerkowca
 • Posiłek IV
  0,5 l koktajl
 • Posiłek V
  Brązowy ryż z czarną fasolą, awokado i serem z orzechów nerkowca
 • Posiłek VI
  0,5 l koktajl
 • Posiłek VII
  Kuskus z cebulą, czosnkiem, szpinakiem i papryką
 • Posiłek VIII
  0,5 l koktajlu

To nie jest dieta dla przeciętnego człowieka. Jednak dla osób, które uprawiają zawodowo sport, a do tego potrzebują utrzymać wysoką masę ciała ilość przyjmowanych kalorii będzie krytycznie ważna. I nie ma tutaj znaczenia monotonia posiłków. Dieta musi po prostu przynosić odpowiednie rezultaty. Tak jak w przypadku Cartera.

Jak sam mówi – jego bóle stawów są dzisiaj tylko wspomnieniem. Dieta roślinna zapewnia mu więcej energii i sprawia, że łatwiej mu kontrolować poziom tkanki tłuszczowej.

Więcej możecie przeczytać na jego stronie the300poundvegan.com.

Źródło: http://www.care2.com/greenliving/this-football-player-reached-his-300-pound-weight-goal-on-a-vegan-diet.html


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

8 Responses to Dieta Davida Cartera: 10 tys. kalorii na roślinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares