Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Być prawdziwym facetem znaczy kochać i szanować życie dookoła siebie” – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 29 grudnia, 2014 | by admininistrator

1

„Być prawdziwym facetem znaczy kochać i szanować życie dookoła siebie”

Giacomo Marchese, współtwórca PlantBuilt i współwłaściciel marki Vegan Proteins opowiada o tym, jak skuteczne promować weganizm poprzez sport.

Jak długo jesteś weganinem i dlaczego podjąłeś taką decyzję?

Jestem weganinem już 10 lat. Początkowo zależało mi na lepszych wynikach w sporcie i lepszym odżywieniu mojego ciała. Nie miałem zielonego pojęcia o tym, że ludzie przechodzą na weganizm z powodów etycznych.

photoPewnego dnia spotkałem osobę, która prowadziła azyl dla zwierząt i która opowiedziała mi o okrucieństwie ferm hodowlanych.

Pokazała związek między cierpieniem zwierząt a produktami odzwierzęcymi. Wiedziałem , że już nie wrócę do starego stylu życia.

Jaka jest, według ciebie, najlepsza strategia promowania diety wegańskiej?

To interesujące – kiedy prowadzisz etyczny styl życia, pozostali zaczynają zastanawiać się nad tym co robią nawet jeśli nawet ty nie odezwiesz się słowem.

Twój styl życia prowokuje ich do przemyśleń. Generalnie, lubię dawać dobry przykład i być najzdrowszą i najsilniejszą osobą jaką mogę być, mając nadzieję, że to zainspiruje i będzie źródłem informacji dla tych, którzy są zainteresowani weganizmem.

Dlaczego niektórzy faceci mają problem z niejedzeniem mięsa?

Mięso i nabiał to wielkie biznesy, które przeznaczyły ogromne ilości pieniędzy na reklamy i tworzenie iluzji, która podpowiada nam, że jedzenie mięsa jest męskie. Czasem dodaje do tego nawet elementy erotyzmu. Nie potrzebujesz mięsa, żeby zbudować mięśnie, koniec kropka.

Czy jest, w dzisiejszych czasach, jakiekolwiek wytłumaczenie dla zabijania zwierząt w celach konsumpcyjnych?

Nie jesteśmy już w epoce kamienia łupanego i jedzenie mięsa jest rzadko, o ile w ogóle potrzebne do przeżycia w dzisiejszych czasach. Co to mówi o nas, jeśli kontynuujemy tą okrutną praktykę, zwyczajnie po to, żeby pokazać naszą wyższość nad innymi czującymi istotami? To samolubna filozofia – nie ma dla niej miejsca w nowoczesnym społeczeństwie.

Jak szerzysz wiedzę o tym, że dieta roślinna sprawdza się w sporcie?

Weganizm został uznany za odpowiedni sposób odżywiania i generuje bardzo dobre wyniki w sportach wytrzymałościowych. Jest jeszcze dużo do zrobienia, aby wypromować tą dietę w sportach siłowych, takich jak kulturystyka, CrossFit, ćwiczenia z użyciem kettlebells, trójbój siłowy i inne. Naszym celem jest pokazanie, że można osiągnąć te same wyniki (jeśli nie lepsze!) na diecie roślinnej, nie przykładając się przy tym do cierpienia zwierząt. Planuję spędzić resztę mojego życia jako aktywny sportowiec siłowy oraz dobry ambasador weganizmu.

Czy poza promowaniem diety wegańskiej dla zdrowia, ty i twoje firmy promujecie weganizm jako etyczny styl życia?

Być prawdziwym facetem znaczy kochać i szanować życie dookoła siebie. Poza prowadzeniem sklepu z wegańskimi suplementami VeganProteins.com, stworzyliśmy też  PlantBuilt.com – drużynę sportowców siłowych działającą na zasadzie non-profit. To nasz trzeci rok i mamy ponad 50 członków. Naszą misją jest wspólny udział w zawodach i osiąganie sukcesów w sportach, które uprawiamy. Piękno sportu polega na tym, że kiedy wygrywasz, to wszyscy chcą wiedzieć, co takiego robisz, a czego oni nie – i tu możemy szerzyć wiedzę na temat weganizmu.

Właśnie dlatego sportowcy należący do PlantBuilt poświęcają swój czas, żeby osiągać coraz to lepsze wyniki. Dodatkowo zbieramy fundusze na sanktuaria dla zwierząt i promowanie weganizmu, oraz edukujemy ludzi wewnątrz naszej społeczności. Tylko w tym roku udało się nam zdobyć ponad 12,000 dolarów dla miejsc, z którymi współpracujemy. Dotychczasowe rezultaty przekroczyły nasze oczekiwania. PlantBuilt stał się swego rodzaju ruchem, który zaczyna żyć swoim życiem. Jeśli wyszukasz #plantbuilt na Instagramie, to zobaczysz, jaki jest popularny.

Jakie nazwiska przychodzą Ci do głowy, kiedy jesteś pytany o wymienienie kilku wegańskich sportowców mężczyzn?

Jest bardzo wiele takich osób. Wymienię tylko kilku: Mike Wolf, Christian Garcia, Jason Morris, Torre Washington, Brayden Green i Luke Tan. Informacje na ich temat a także biografie wielu innych znajdziesz na PlantBuilt.com.

Źródło: http://www.peta.org/living/for-men/interview-vegan-bodybuilder-giacomo-marchese/
Tłumaczenie: Justyna Stebel (http://veganised-shop.com/)


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to „Być prawdziwym facetem znaczy kochać i szanować życie dookoła siebie”

  1. Anonim pisze:

    Cudowni, kochani. Dzięki wam istnieje szansa na sprawiedliwsze i bardziej humanitarne życie tysięcy a może nawet milionów zwierząt. Zmieniacie świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑