Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Artykuły na aktywni.pl – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 25 lipca, 2012 | by admininistrator

0

Artykuły na aktywni.pl

Swego czasu serwis aktywni.pl we współpracy z VegeRunners opublikował na swojej stronie cykl artykułów poświęconych sportowcom stosującym dietę wegetariańską/wegańską.

Całość obejmuje aż 11 tekstów, w tym kilka wywiadów. Poniżej prezentujemy linki do poszczególnych artykułów. Polecamy serdecznie!

Artykuł 1 | Brendan Brazier
W rezultacie wielu ludzi sądzi, że wegetarianizm jest dietą złą i powraca do wcześniejszej diety mięsnej z przekonaniem, że wegetarianizm nie jest właściwą drogą. Jednakże ja byłem bardzo uparty i ciekawski i bardzo zależało mi na tym, aby moja nowa dieta zaczęła przynosić pozytywne efekty. Rozpocząłem, więc różnego rodzaju badania i eksperymenty, w efekcie których przekonałem się, co mogę stwierdzić z całkowitą pewnością, że dieta wegańska zastosowana w odpowiedni sposób ma niesamowitą moc.

Artykuł 2 | Fauja Singh
Niedawno skończył 100 lat, a wciąż jest bardzo aktywny. Bez wątpienia w dzisiejszych czasach nie jest przypadkiem odosobnionym, jednak Singh jest nie tylko aktywnym, ciekawym staruszkiem, ale także maratończykiem i wegetarianinem.

Artykuł 3 | Carl Lewis
Pamiętaj o tym, że weganizm wymaga bycia dobrym dla twojego ciała i odpowiedzialnego działania skierowanego na otaczający cię świat. Większość z nas nie jest świadoma jak wiele szkody wyrządzamy naszym ciałom i zarazem naszej planecie poprzez nasz sposób odżywiania.

Artykuł 4 | Scott Jurek
W 2005 roku Scott Jurek zaszokował cały świat biegaczy, wygrywając najpierw 100 milowy (około 161 km) Kalifornijski Ultramaraton Western State po raz siódmy z rzędu, a dwa tygodnie później 135 milowy (około 217 km) Ultramaraton Badwater, prowadzący z Amerykańskiej Doliny Śmierci do Mount Whitney.

Artykuł 5 | Fiona Oakes
Lubię zachęcać ludzi do myślenia o weganizmie w pozytywny sposób. Poprzez swoje działania chcę przełamać stereotypy i mity, które kojarzone są zazwyczaj z weganizmem. Jestem jedną z 800 kobiet strażaków w Wielkiej Brytanii, jest to zawód, w którym ludzie nie spodziewają się raczej spotkać kobiety, a tym bardziej weganki. Biegam także w maratonach i innych biegach wytrzymałościowych, w których ludzie także nie oczekują spotkania „słabych wegan”.

Artykuł 6 | Mike Mahler
Mike Mahler jest wegetarianinem od przeszło 15 lat i weganinem od ponad 10. Jest instruktorem sportów siłowych w Los Angeles, w Californii. Jeśli zależy ci na byciu zdrowym i silnym wegetarianinem, Mike z przyjemnością podzieli się swoimi doświadczeniami.

Artykuł 7 | Natascha Badmann
Jak mawia przysłowie, do trzech razy sztuka. Sprawdziło się ono także w 1998 roku w przypadku 31 letniej Szwajcarki Nataschy Badmann, której w trzecim podejściu udało się wygrać najcięższe zawody na świecie, 22. Hawajski Triathlon Ironman.

Artykuł 8 | Dom Repta
Gdy przechodziłem na weganizm nie zajmowałem się jeszcze zawodowym bieganiem, lecz grałem w uniwersyteckiej drużynie squasha. W rezultacie zmniejszenia udziału tłuszczu w diecie, zrzuciłem wówczas zbędne kilogramy, a moja forma sportowa wzrosła niesamowicie. Stałe treningi biegowe rozpocząłem 7 lat temu. Po zmianie diety na wegańską, mówiono mi, że moje wyniki sportowe się pogorszą, lecz tak naprawdę to było odwrotnie.

Artykuł 9 | Paavo Nurmi
Miłośnicy biegania na pewno znają nazwisko Paavo Nurmi, fińskiego biegacza-legendy, który bez wątpienia jest jednym najwybitniejszych w historii tej dyscypliny. Czy wiecie, że Nurmi przez cały okres kariery sportowej był wegetarianinem?

Artykuł 10 | Edwin C. Moses
Edwin C. Moses to były mistrz olimpijski, działacz sportowy oraz biznesmen w jednym. Jest jednym w najbardziej szanowanych i rozpoznawanych sportowców w Stanach Zjednoczonych. Uznaje się go za najwybitniejszego zawodnika w historii biegu na 400 m przez płotki. Przez cały okres sportowej kariery był wegetarianinem.

Artykuł 11 | Dave Scott
Dave był pierwszym sześciokrotnym zwycięzcą Mistrzostw Świata w morderczym triatlonie Ironaman. W okresie swoich największych triumfów stosował dietę wegańską.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑