Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
10 pytań do Brendana Braziera – Vegan Workout

Sportowcy

Published on 7 grudnia, 2014 | by admininistrator

1

10 pytań do Brendana Braziera

Były zawodowy triathlonista startujący w zawodach Ironman, autor bestselera „Thrive”, kreator suplementu Vega, twórca i prowadzący serii webinarów „Thrive Forward” – Brendan Brazier, jest wizjonerem z krwi i kości. Ten przedsiębiorca urodzony w Vancouver jest tak samo ambitny jak i inspirujący, więc byliśmy bardzo podekscytowani mogąc porozmawiać z nim o jego życiu – zarówno skutecznego biznesmena jak i odnoszącego sukcesy sportowca.

Zobaczcie odpowiedzi Brendana na nasze 10 pytań.

1. Zakończyłeś karierę zawodowego atlety, ale oczywiście nadal trzymasz formę i angażujesz się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia. W jaki sposób obecnie trenujesz?

Nadal cieszą mnie elementy triathlonu. Ćwiczenia, które najlepiej współgrają z moim grafikiem wyjazdowym to biegi fartlekowe (odmiana biegów interwałowych, więcej informacji tutaj), treningi na bieżni lekkoatletycznej i wsiadanie na rower kiedy tylko jestem w Kaliforni – po to, żeby pojeździć po stromych wzgórzach.

2. Osiągnąłeś dużo sukcesów trakcie swojej kariery triathlonisty. Jakie są trzy wskazówki, które mógłbyś dać sportowcowi startującemu w zawodach?

Przede wszystkim pamiętaj dlaczego zdecydowałeś się trenować sport zawodowo; przypuszczalnie robisz to dlatego, że sprawia ci to przyjemność. Dwa, bądź wdzięczny za możliwość bycia sportowcem. Robić coś tak bardzo skupiającego się na sobie to naprawdę przywilej. Trzy, zawsze staraj się mieć w głowie szerszy obraz wszystkiego. Nie skupiaj się tylko na pracy, godzinach spędzonych na ćwiczeniach i pocie, który wiąże się z treningami. Pomyśl – dokąd chcę dojść jako atleta w tym roku.

3. W swoich książkach i udzielonych wywiadach wspominałeś o tym, jak udało ci się zredukować stres. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Stres związany z odżywianiem jest ważnym elementem mojej filozofii żywienia. Stres spowodowany kiepskim jedzeniem jest odpowiedzialny za dużą część stresu, którego doświadczamy w ogóle. Powstaje on poprzez jedzenie zbyt małej ilości zdrowych, odżywczych potraw lub poprzez konsumowanie zbyt wielu wysokoprzetworzonych rzeczy. Kiedy brakuje ci witamin, minerałów, wysokiej jakości białek i zdrowych tłuszczów, twoje ciało jest w stresie. Zdecydowałem się zwalczać ten czynnik poprzez dietę roślinną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat związku pomiędzy stresem a tym, co jemy, polecam mój bezpłatny i dostępny w internecie program Thrive Forward.

4. Kiedy zdecydowałeś się na profesjonalną karierę sportową, jakie wyzwania stanęły na twojej drodze?

Najtrudniejszym krokiem w mojej karierze była ewolucja z poważnie podchodzącego do ćwiczeń człowieka do sportowca będącego częścią elity sportowej. Musiałem nauczyć się szybciej regenrować, żebym mógł ćwiczyć na wyższym poziomie przez dłuższe okresy czasu. Przejście na dietę roślinną pomogło mi w dotarciu na szczyt profesjonalizmu.

5. Uwielbiamy Twoją serię książek Thrive, a twój nowy magazyn THRIVE jest jednym z naszych ulubionych czasopism. Widać, że nie brakuje ci ambicji, więc jakie są twoje cele na najbliższy czas?

Dziękuję! Skupiam się na dalszej nauce i pomocy w rozwijaniu tematyki diety roślinnej dla zawodowych sportowców. Celem serii Thrive, włączając w to program online Thrive Forward, jest sprawienie, żeby informacje na temat odżywiania było łatwo dostępne.

Chcę nadal pomagać ludziom w dokonywaniu świadomych wyborów odnośnie tego, co ląduje na ich talerzu.

6. Jaka informacja na twój temat byłaby zaskakująca dla ludzi?

Nie jestem nastawiony na rywalizację; po prostu robię to, co lubię.

7. Jesteś pełen zapału. Masz jakieś rady jak nie tracić motywacji?

Kiedy potrzebują zastrzyku motywacji, pytam siebie „Jaka jest alternatywa? Robić nic?”. Dla mnie, to jest łatwe – robię to, co uwielbiam i co czuję, że daje wartość innym; to mnie zawsze napędza.

8. Tak jak my, pochodzisz z Vancouver. Co lubisz robić, kiedy tutaj przyjeżdżasz?

Kiedy tylko jestem tutaj żeby odwiedzić rodzinę i  moją firmę Vega, zawsze zaglądam do mojego rodzinnego miasteczka – Północnego Vancouver.  Za każdym razem znajduję też czas, żeby pobiegać w parku Lynn Canyon.

9. Czego słuchasz podczas ćwiczeń?

Ciszy.

10. Czy chciałbyś się podzielić informacjami o jakimś nadchodzącym wydarzeniu lub też premierze książki?

Najnowsza książka z serii Thrive, Thrive Energy Cookbook, to moje pierwsze dzieło o tematyce kulinarnej. Pojawiła się w sprzedaży w marcu tego roku. Wykorzystuje w praktyce zasady Thrive poprzez 150 praktycznych, roślinnych przepisów.

Wszedłem także w kooperację z szefem kuchni Matthew Kenneyem i oferuję dwa internetowe kursy dotyczące odżywiania w sporcie poprzez Matthew Kenny Academy Online .  Akademia powstała ponieważ pojawiło się duże zainteresowanie dietą roślinną. Moje dwa kursy kładą nacisk na wykorzystanie organicznego, nieprzetworzonego i pełnowartościowego jedzenia i pełnej smaków kuchni, aby osiągnąć lepsze wyniki. Więcej informacji na ich temat znajdziesz  tutaj .

Źródło: http://blog.mioglobal.com/?p=1886
Tłumaczenie: Justyna Stebel (http://veganised-shop.com/)


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to 10 pytań do Brendana Braziera

  1. Maciek pisze:

    Hej, brał ktoś kiedyś te jego suple Vega One i mógłby coś o nich napisać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑