Dieta

Published on 26 listopada, 2013 | by admininistrator

0

Timothy Bradley o diecie wegańskiej

Timothy Bradley ? mistrz bokserski wagi półśredniej organizacji WBO wyjaśnia, dlaczego przed walką stosuje dietę wegańską oraz jakie są korzyści ze stosowania tej strategii. 12 października w Las Vegas Bradley obronił swój tytuł podczas walki z Juanem Manuelem Marquezem, byłym zdobywcą pasa w czterech kategoriach.

Dlaczego właśnie dieta wegańska?

Stosuję tę dietę od 2008 roku. Pierwszy raz spróbowałem jej kiedy przygotowywałem się do walki z championem WBC w kategorii super lekkiej – Juniorem Wittierem. Zdobyłem wtedy swój pierwszy tytuł mistrzowski.

Kiedy zobaczyłem rezultaty, które dała mi dieta roślinna, postanowiłem się jej nadal trzymać.

[Dieta wegańska] pomaga mojemu ciału się oczyszczać i dostarcza ogromne ilości energii. Wszystko dzięki temu, że organizm przeznacza mniej energii na trawienie mięsa czy podobnych produktów odzwierzęcych. Energia to decydujący czynnik w sporcie, który uprawiam.

Powiedziałem ostatnio dziennikarzowi, że czuję się zdecydowanie lepszy od każdego boksera znajdującego się ze mną na ringu. Nieustannie towarzyszy mi energia. Moje zmysły i refleks są wyostrzone. To niezwykłe uczucie. Odpoczynek, przygotowania, odpoczynek, ciężka praca? odpoczynek jest bardzo ważny. Daje ci poczucie równowagi.

Na diecie wegańskiej zawsze mam energię, czasem tak dużo, że miewam problemy ze snem w nocy. Czujesz lekkość, a nie ciężar. To ważna rzecz dla każdego sportowca, niezależnie od dyscypliny, którą uprawia.

W moim mieście, pracownicy Palm Greens Cafe przygotowują dla mnie posiłki na cały tydzień i przywożą prosto do domu. Właściciele lokalu nazwali nawet moim imieniem specjalne smoothie ? ?The Bradley Ultra Greens?, który składa się z m.in jarmużu, szpinaku, jabłka, imbiru, mięty, banana i innych składników. To świetni ludzie!

Dieta wegańska oznacza wykluczenie mięsa i wszelkich produktów odzwierzęcych. Sprawia, że czuję się o wiele lepiej przed walką z Marquezem. Kiedy będę miał to za sobą, poziom mojej energii wciąż będzie na równie wysokim poziomie z powodu diety i treningów.

Zobaczycie jak będzie wyglądać moje ciało. Będę szczupłą i bezlitosną maszyną bokserską kiedy wejdę na ring i pokonam Marqueza 12 października.

Źródło: http://www.boxingscene.com/timothy-bradley-explains-his-vegan-diet-benefits–70134
Tłumaczenie: Justyna Stebel


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑
  • .
  • Magazyn on-line


Shares