Newsy

Published on 16 października, 2012 | by admininistrator

0

„Wszyscy jesteśmy urodzonymi biegaczami i weganami”

Niedawno w Poznaniu, dzisiaj w Warszawie. Scott Jurek na wczorajszym spotkaniu w klubie Traffic nie tylko podpisywał swoje książki i robił zdjęcia z czytelnikami. Mieliśmy okazję także wysłuchać krótkiej rozmowy, między innymi na temat diety i ultramaratonów.

Szczególnie zapadły nam w pamięci pierwsze słowa Scotta:

Myślę, że wszyscy jesteśmy urodzonymi biegaczami i wszyscy jesteśmy urodzonymi weganami.

Scott przyznał, że na początku sam miał obawy przed zastosowaniem diety roślinnej. Nie był pewien czy dostarczy mu odpowiedniej ilości energii do startu w ultramaratonach. Dzisiaj już wie, że weganizm nie tylko poprawił jego wyniki, ale też wspomógł regenerację organizmu. Nie wyobraża sobie powrotu do jedzenia mięsa, bo jak sam mówi to byłoby nudne. Pytany o suplementy zwrócił uwagę na witaminę B12 i okresową suplementację witaminy D. Przekonywał, że każdy z nas może spróbować diety roślinnej. Tak samo jak każdy z nas może wystartować i przebiec ultramaraton. Rady dla początkujących? Pasja. Nie ma sensu biegać jeżeli nie odczuwamy radości i nie potrafimy się tym cieszyć.

Nie powinniśmy zmuszać się do jakiejkolwiek aktywności. Z drugiej strony nie skreślajmy z góry swoich szans mówiąc, że dany sport nie jest dla nas. Ultramaratończycy nie są nadludźmi.

Część swojego wystąpienia Scott poświęcił również odpowiedniej technice – kluczowej sprawie dla wszystkich biegaczy. Pytany o bieganie boso zachęcał do podobnego treningu od czasu do czasu po miękkiej nawierzchni. To dobra metoda na udoskonalenie techniki. Jeżeli jednak zależy nam na biciu rekordów w długich dystansach buty będą niezbędne.

Prowadzący spotkanie poruszył również wątek Indian Tarahumara. Zachęcamy w tym miejscu do sięgnięcia po książkę, w której Scott dokładnie opisuje swoje wrażenia z pierwszego spotkania z legendarnymi „urodzonymi biegaczami”.

Po zakończeniu rozmowy każdy miał okazję zdobyć autograf i zamienić kilka słów ze Scottem. Dzisiaj rano kilkadziesiąt osób stawiło się na pierwszy z trzech treningów z autorem „Jedz i Biegaj”. Jutro kolejna szansa na rozruszanie swoich mięśni.  Według prognoz pogoda dopisze nam zdecydowanie bardziej niż dzisiaj tak więc zapraszamy wszystkich na poranny trening o 11.00!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑