Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Stretching. Ilustrowany przewodnik” – Vegan Workout

Książki

Published on 17 sierpnia, 2014 | by admininistrator

4

„Stretching. Ilustrowany przewodnik”

OKLADKA_wybranaBez trudu znajdziecie dzisiaj nie jedną książkę poświęconą rozciąganiu. Większość z nich zawiera zestaw kilkudziesięciu, odpowiednio zilustrowanych, ćwiczeń i krótki opis każdego z nich. Książka, którą dzisiaj dla Was recenzujemy to zupełnie inna jakość.

Stretching. Ilustrowany przewodnik” to kolejna praca Frederica Delaviera, wydana przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

Trzy poprzednie, znakomite, książki Delaviera recenzowaliśmy tutaj i tutaj.

„Stretching” to bogato ilustrowana, ponad 100 stronicowa biblia rozciągania.

Podobnie jak w przypadku poprzednich prac autora, książka łączy w sobie zalety atlasu anatomicznego z poradnikiem treningowym.

Każde z omawianych ćwiczeń jest zilustrowane z kilku różnych punktów widzenia. Czytelnik znajdzie dokładne opisy grup mięśniowych angażowanych podczas ćwiczeń i instrukcję dotyczącą wykonania techniki. Wszystko to podzielone na stopnie zaawansowania.

Wszystkie ćwiczenia zawierają szczegółowy opis poprzedzony wstępem teoretycznym. Ten ostatni to niewątpliwie jedna z największych zalet książki. Czytelnik dostaje znacznie więcej niż jedynie zestaw pomocnych technik.

Delavier rozpoczyna swoją książkę od charakteryzacji poszczególnych rodzajów stretchingu i udziela wskazówek dotyczących organizowania sesji rozciągających. Drugi rozdział to opis prawidłowego oddychania – bardzo ważne szczegóły, które większości osób umykają podczas wykonywania poszczególnych technik.

Autor uzupełnił też książkę o przejrzyste ilustracje i artykuły na temat odciążania grzbietu i równowagi brzuszno-lędźwiowej – ważne informacje dla wszystkich, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa.

Ćwiczenia pogrupowane zostały w kilka rozdziałów – rozciąganie mięśni szyi, barków i mięśni piersiowych, zginaczy bocznych tułowia, rotatorów tułowia, mięśni pośladkowych, ud, przywodzicieli itp.

Na końcu książki znajdziecie również zestaw planów treningowych. Wśród nich kilkanaście gotowych rozpisek dla sportowców najróżniejszych dyscyplin (piłkarzy, narciarzy, uprawiających sporty walki, kulturystów itp.).

Bez dwóch zdań, książka Delaviera to jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza, pozycja na temat rozciągania wydana w naszym kraju. Nie musicie nic wiedzieć na temat treningu. Autor poprowadzi was krok po kroku, przedstawi poszczególne ćwiczenia i pomoże ułożyć odpowiedni plan treningowy nastawiony na stretching. Po przeczytaniu tej książki będziecie mogli zapomnieć o wszystkich innych poświęconych rozciąganiu.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

4 Responses to „Stretching. Ilustrowany przewodnik”

  1. Anonim pisze:

    zgadzam się w zupełności – najlepsza książka ever! 🙂

  2. Bartek pisze:

    Dzięki za recenzje. Czy jest rozpiska dla biegaczy?

  3. Anonim pisze:

    również polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑