Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Modelowalnie sylwetki metodą Delaviera” – Vegan Workout

Książki

Published on 18 maja, 2013 | by admininistrator

2

„Modelowalnie sylwetki metodą Delaviera”

Zwykle opinię na temat danej książki pozostawia się na koniec recenzji, w ramach podsumowania. Tym razem będzie inaczej. „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera” to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) podręcznik treningowy jaki wydano w naszym kraju. Idealna pozycja dla początkujących jak i zaawansowanych. Jeżeli szukacie książki, która pozwoli Wam bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z treningiem siłowym sięgnijcie po Delaviera. Jeżeli macie już doświadczenie w dźwiganiu ciężarów ale czujecie, że stanęliście w miejscu, a Wasz progres wyparował sięgnijcie po Delaviera. Jeżeli chcecie nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń i rozeznać się w anatomii, znowu, sięgnijcie po Delaviera.

Całość składa się z dwóch opasłych tomów (ponad 350 i 250 stron). Część pierwszą, zatytułowaną „Ćwiczenia i programy domowego treningu siłowego” otwiera obszerny rozdział poświęcony zagadnieniom teoretycznym. Dlaczego nasze mięśnie rosną? Jak zwiększają swoją wytrzymałość? Jak określić swoje cele treningowe, jakie są mechanizmy hipertrofii mięśni, co to jest trening unilateralny i powtórzenia negatywne? To tylko część wiedzy zawartej na pierwszych kilkudziesięciu stronach.

Rozbudowana część teoretyczna nie jest w żadnym razie przegadana, uczy nas zasad działania mięśni dzięki czemu zyskujemy większą świadomość treningu. Nie tylko wiemy jak wykonać dane ćwiczenie, ale też wiemy, po co w ogóle je robimy.

Kolejna część książki to przedstawienie najważniejszych ćwiczeń na dane grupy mięśniowe – techniki z użyciem swobodnych ciężarów, masy własnego ciała i dodatków w postaci np. taśmy elastycznej. Do każdego ćwiczenia dołączono szczegółowy opis, wady, zalety, ewentualne dodatkowe uwagi plus przejrzyste rysunki anatomiczne i zdjęcia.Pierwszy tom skupia się głównie wokół ćwiczeń, które każdy z nas, korzystając z podstawowego sprzętu, będzie w stanie wykonać w domu.

Na końcu zawarto kilka gotowych planów treningowych z dokładnie rozpisaną ilością serii i powtórzeń. Zestaw obejmuje między innymi treningi obwodowe plus plany treningowe pod kątem kształtowania kobiecej sylwetki. Ta książka to kompletny przewodnik treningowy!

Druga część pracy Delaviera nakierowana jest na profesjonalny trening na siłowni. Autor kontynuuje i uzupełnia wiadomości teoretyczne z pierwszej książki. Wiadomości zawarte w tym tomie przydadzą się zwłaszcza osobom, które przestały odnotowywać progres w swoim treningu i szukają nowego sposobu na pobudzenia swoich mięśni.

Kolejną część książki stanowią nowe techniki i ćwiczenia oraz kolejne plany treningowe, tym razem rozpisane pod siłownię i trening nakierowany na przyrost masy mięśniowej.

Cała praca Delaviera poświęcona jest kulturystyce i pod kątem budowania i rozwijania mięśni analizuje działanie i anatomię naszego organizmu. Trening siłowy, niekoniecznie w zakresie kulturystycznym, jest jednak wskazany dla wszystkich! Możecie prowadzić treningi wytrzymałościowe i biegać maratony ale jeśli nie zadbacie, w ramach urozmaicenia, o równoczesny trening siłowy prędzej czy później doczekacie się ciężkich kontuzji.

Nie wiecie jak ćwiczyć? Sięgnijcie po „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera”. Jedyną przeszkodą może być cena książek, ale jakość wydania i zawartość rekompensują ją z nawiązką!

Książki do recenzji przekazało Wydawnictwo Lekarskie PZWL.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

2 Responses to „Modelowalnie sylwetki metodą Delaviera”

  1. BeF1990 pisze:

    Dziwny zbieg okoliczności, właśnie zamówiłem sobie obie te książki + Mięśnie brzucha Atlas ćwiczeń oraz Modelowanie sylwetki Atlas ćwiczeń dla kobiet – wszystkie autorstwa Delaviera. Wchodzę teraz na facebooka i pierwsze co widzę to info o Waszej recenzji. 🙂

  2. Berry Straw pisze:

    dzięki, pierwszą część książki na pewno kupię, poniewaz jestem od niedawna rozgorzałą amatorką treningu siłowego w domu. uzależniłam się już, dziękuję za tego posta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑