Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Relacja z Vegan Fight Fest! – Vegan Workout

Inne

Published on 21 listopada, 2013 | by admininistrator

1

Relacja z Vegan Fight Fest!

Zebraliśmy wszystkie materiały z naszej ostatniej imprezy i publikujemy dzisiaj krótką notkę podsumowującą niedawny Vegan Fight Fest w Warszawie.

Całość wydarzenia udało nam się zorganizować we współpracy z Never Unarmed. Planowaliśmy podwójne seminaria sztuk walki, wykład i rozmowę z gośćmi, którzy przyjechali do nas na imprezę z Wielkiej Brytanii.

Ruszyliśmy w sobotę, punktualnie o 10.00. Uczestnicy seminariów mieli do dyspozycji profesjonalnie wyposażoną salę jednej z warszawskich szkół walki.

Pierwsze seminarium, z zakresu samoobrony poprowadził Tomasz Danielewicz z Never Unarmed. Rozmowę z Tomkiem zamieściliśmy swego czasu na Vegan Workout tutaj. Ideą naszego spotkania było zaproszenie na seminaria wyłącznie instruktorów wegan, którzy nie tylko dzielili się swoim doświadczeniem z innymi uczestnikami imprezy ale też przełamywali stereotypy narosłe wokół diety roślinnej. To był jeden z naszych głównych celów, pokazać, że weganizm i sport doskonale ze sobą współgrają i rezygnując z produktów odzwierzęcych nadal możemy ćwiczyć i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Koło 12.30 ruszyło kolejne seminarium poprowadzone przez naszych gości specjalnych – ekipę z Urban Escrima – Charliego i Nigela. W treningu wykorzystano między innymi pałki i… atrapy telefonów komórkowych.

Charlie jest weganinem od niemal 20 lat. Jak sam mówi, w Londyńskiej sekcji Urban Escrima, przykład instruktorów wegan sprawdza się znakomicie i coraz więcej osób zainteresowanych jest dietą roślinną. Charli może się również pochwalić złotym medalem z Danii zdobytym podczas Escrima Concepts International Competition (2005).

Krótko po zakończeniu seminariów rozpoczął się wykład Damiana Parola z sci-fitness.pl  na temat budowania masy mięśniowej na diecie wegańskiej. Nie przewidzieliśmy ogromnego zainteresowania wykładem, kawiarnia Chwila Moment, która użyczyła nam lokalu, dosłownie „pękała w szwach”. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, w nowym roku powtórzyć wykład w nowej lokalizacji.

 

Uczestnicy imprezy przez ponad godzinę mogli posłuchać na temat roli poszczególnych makro składników w rozbudowie mięśni, dobieraniu posiłków, pełnowartościowych źródłach białka oraz pokutujących na temat diety wegańskiej mitach. Mowa była między innymi o soi. Przytoczone badania i metaanalizy raz na zawsze dowiodły, że zawarte w soi izoflawony nie mają właściwości feminizujących.

Padło również wiele pytań, dotyczących między innymi uzupełniania białka w diecie. Do tego pytania odnieśliśmy się również w jednym z naszych ostatnich wpisów tutaj.

Po wykładzie przyszła pora na pytania do naszych gości prowadzących seminaria. Rozmawialiśmy o treningach, weganizmie jako wyborze etycznym, działalności Never Unarmed i Urban Escrima.

Uczestnicy wykładu mieli też szansę zaopatrzyć się na miejscu w suplementy i odżywki ze sklepów Sweet Piggy i Slow Flow oraz książki dotyczące weganizmu i sportu z Wegarni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, naszym gościom i wszystkim innym, którzy pomogli nam przy organizacji imprezy! Poniżej wrzucamy dwie dodatkowe relacje, które ukazały się na innych stronach.

Urban Escrima in Warsaw
http://www.urbanescrima.com/urban-escrima-in-warsaw-poland/

Chwalisz blogspot
http://chwalisz.blogspot.com/2013/11/spoceni-weganie-tuka-sie-telefonami.html

Fotografie: Mikołaj Jastrzębski
Film: Polygraph Productions


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to Relacja z Vegan Fight Fest!

  1. nuxy pisze:

    super! rewela! na następny festyn 😉 na bank przyjadę! gratulacje że udało Wam się zorganizować taką imprezę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑