Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Pierwszy wegański klub piłkarski! – Vegan Workout

Newsy

Published on 3 listopada, 2015 | by admininistrator

7

Pierwszy wegański klub piłkarski!

Ostatni raport WHO wywołał sporo zamieszania w prasie, telewizji i mediach społecznościowych. Okazało się, jednak, ze wnioski płynące z podsumowania Światowej Organizacji Zdrowia mają również oddźwięk w… piłce nożnej!

Klub Forest Green Rovers był do tej pory jednym z nielicznych klubów, który swoim piłkarzom zapewniał niemal wyłącznie wegetariańskie menu. Dzisiaj, cztery lata później, właściciel klubu zdecydował, że od tej pory piłkarze będą otrzymywać wyłącznie posiłki w 100% roślinne.

Klub podjął w tym celu nawet współpracę z firmą Quorn, która specjalizuje się w przygotowywaniu dań na bazie białka grzybowego. Ich produkty do złudzenia w smaku i konsystencji przypominają mięso.

Właściciel klubu – Dale Vince sam jest weganinem i wybór menu dla sportowców wydawał mu się oczywisty. Zmiana była o tyle symboliczna, że została zatwierdzona 1 listopada – w Światowy Dzień Wegan.

Vince zwraca uwagę, że przemysł mięsny nie tylko szkodzi środowisku ale jest również odpowiedzialny za cierpienie miliardów zwierząt.

Każde z tych zwierząt żyje krótko i spędza czas w okropnych warunkach. Dostarczają jednocześnie mniej jedzenia niż samo konsumuje na fermie. (…) Krowy spożywają więcej białka roślinnego ze zbóż i soi niż same dostarczają po śmierci. To szaleństwo.

Gratulujemy decyzji Forest Green Rovers i trzymamy kciuki za ich dalszą karierę!

Źródła: http://www.ecorazzi.com/2015/11/02/meet-the-worlds-first-vegan-soccer-club/
http://edition.cnn.com/2015/10/30/football/world-health-organization-meat-vegan-football/


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

7 Responses to Pierwszy wegański klub piłkarski!

 1. Anonim pisze:

  I pewnie padają po 10 minutach gry hehe

 2. Anonim pisze:

  która to liga?

 3. Anonim pisze:

  A może jakiś rowerowy, albo taneczny? Jakoś piłka jest mi obca 🙂

 4. Anonim pisze:

  nareszcie będzie komu kibicować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑