Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Trening mięśni brzucha wg. Kavadlo – recenzja nowej książki – Vegan Workout

Książki

Published on 17 sierpnia, 2016 | by admininistrator

0

Trening mięśni brzucha wg. Kavadlo – recenzja nowej książki

Niedawno Wydawnictwo AHA, wrzuciło na rynek kolejną książkę sygnowaną nazwiskiem Kavadlo. Tym razem, to pierwsza w Polsce książka Dannego. Dotychczasowe pozycje jego brata, Ala, spotkały się z całkiem dobrym przyjęciem, pomimo raczej powierzchownego potraktowania tematu. Danny i Al od lat zaangażowani są w promocję kalisteniki i street workout. Od kilku lat prowadzą również certyfikacje PCC w ramach działalności w Dragon Door.

Książka Dannego jest w całości poświęcona pracy nad mięśniami brzucha. Nie tyle chodzi tu o popularny sześciopak, co o funkcjonalne i twarde jak skała mięśnie brzucha.

Wstęp do książki napisał sam Paul Wade, czyli osoba odpowiedzialna za serię „Skazanego na Trening”. Osoba, która prawdopodobnie nie istnieje i jest wyłącznie zabiegiem marketingowym (sądząc po popularności Skazanego, bardzo udanym). Na szczęście, mamy pewność, że autor „Mięśni brzucha” istnieje naprawdę, a ćwiczenia prezentowane w książce są realne i możliwe do wykonania.

Danny-Kavaldo3

Przejedźmy do pierwszego rozdziału. Danny wykłada swoją filozofię treningu, która sprowadza się między innymi do zachowania sprawności na długie lata, a nie bicia rekordów i fitnessowej obsesji na punkcie wyrzeźbionych brzuchów. Dalej czytamy o historii Dannego i początkach jego aktywności fizycznej.

Druga część książki to rozdział w całości poświęcony diecie. Na plus należy zaliczyć zachętę do zwiększenia ilości warzyw w diecie i dystans do komplikowania zagadnień związanych z naszym codziennym menu. Warto również przeczytać fragment o nieuczciwych producentach, którzy od lat oszukują konsumentów zamieszczając na przodzie etykiety hasła reklamowe, które w większości mijają się z faktycznym składem danego produktu.

W dalszej części pojawiają się jednak tematy ocierające się o pseudomedycynę – głodówki, oczyszczanie organizmu i deklarowana niechęć wobec wszelkiego rodzaju suplementów jako produktów nienaturalnych. Warto spojrzeć na to z przymrużeniem oka.

Sednem książki są jednak ćwiczenia celujące w wypracowanie funkcjonalnych mięśni tułowia. Autor wrzuca na początek kilka przydatnych wskazówek dla osób początkujących podkreślając rolę pełnego zakresu ruchu, generowania napięcia mięśniowego, oddechu i kilku innych, naprawdę wartościowych niuansów.

Pierwsze, zaprezentowane w książce ćwiczenia na mięśnie brzucha z pozoru nie mają z nimi nic wspólnego. Pompki i mięśnie brzucha? Tak, jeżeli rozumiemy ideę generowania napięcia. Po więcej informacji, warto sięgnąć do książki.

Pozostałą część ćwiczeń stanowią dziesiątki wariacji na temat wznosów nóg, podporu i ćwiczeń w zwisie na drążku – podzielone kategoriami dla osób początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Nie są to ćwiczenia nowe dla tych, którzy już wcześniej interesowali się kalisteniką i street workoutem. Mogą być natomiast nowością dla osób, które starają się wyćwiczyć brzuch maszynami na siłowni lub pracując z mniej lub bardziej znanymi trenerkami z youtuba.

Takim osobom, zdecydowanie polecamy zestaw ćwiczeń Dannego. Ostatnia część książki to kilka podstawowych ćwiczeń na mobilność plus przykładowy plan treningowy. Te ostatnie mogą być dobrym punktem odniesienia, ale ciężko potraktować je jako faktyczną instrukcję – nie uwzględniają rzeczywistej progresji w liczbie powtórzeń i serii.

„Mięśnie brzucha” nie dadzą wam, wbrew pozorom, gotowej instrukcji do osiągnięcia mocnych mięśni tułowia, ale pomogą w odpowiednim doborze ćwiczeń. Reszta należy do was. Całość została wydana na wzór poprzednich książek braci Kavadlo – duży format i kolorowe, przyjemne dla oka grafiki i fotografie. Osobom, które już wcześniej wykorzystywały w treningu wznosy nóg, wariacje podporu i L-sit, książka Danna stanowić może przydatne, podręczne zestawienie wszystkich technik. Niewiele więcej.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑