Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Bieganie na roślinach! Scott Jurek bije rekord na dystansie 2180 mil – Vegan Workout

Newsy

Published on 13 lipca, 2015 | by admininistrator

4

Bieganie na roślinach! Scott Jurek bije rekord na dystansie 2180 mil

Jeden z największych ultramaratończyków na świecie – rekordzista Badwater Ultramaraton  na dystansie 217 km, wyścigu Western States na 161 km i wielu innych biegów bije kolejny rekord!

Scott podjął się wyścigu w ramach Appalachian Trail – ponad 3450 km (2180 mil) biegu po górzystym terenie. Udało mu się ukończyć trasę w 46 dni, 8 godzin i 7 minut. Pobił poprzedni rekord o ponad 3 godziny!

Relacje z tego wydarzenia mogliśmy śledzić między innymi na jego Facebookowym profilu.

11692532_10153613494150329_4105792700102751301_n

Scott borykał się problemami żołądkowymi i bólami w kolanach. Mimo to udało mu się przezwyciężyć trudności i stanąć na mecie. Jak mówił Ricardo Balazs, założyciel ClifBar, jeden ze sponsorów i przyjaciół Scotta:

Kiedy w jego głowie zaczynają kiełkować wątpliwości Scott miażdży je wszystkie i znajduje w sobie siłę aby ukończyć bieg. To jest niesamowite!

Scott Jurek już od lat ’90 wierny jest diecie roślinnej. Dlaczego? Przeczytajcie fragment jego autobiografii „Jedz i Biegaj„:

Wiosną ’97 roku wykluczyłem mięso. Znów wygrałem Voyageur. Potem wykluczyłem z menu ryby. Wygrałem Voyageur po raz trzeci i byłem drugi w moim pierwszym stumilowym biegu mierząc się z najlepszymi ultramaratończykami. Kiedy w końcu przeszedłem na weganizm w 1999 zgubiłem warstwę tłuszczu – tę warstwę, która pojawia się wraz z jedzeniem pizzy z serem i ciastek, które pożera tak wielu wszystkożerców, a nawet wegetarian. Odkryłem, że mogę jeść więcej i bardziej się z tego cieszyć (owoce były słodsze, warzywa były bardziej chrupkie i pełne smaku), a jednocześnie być szczuplejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Zacząłem od pełnych ziaren i strączków. Zauważyłem mięśnie, o istnieniu których nie miałem nawet pojęcia. Moje ciśnienie krwi i poziom trójglicerydów spadły do najlepszych w życiu, a mój HDL, „dobry” cholesterol wystrzelił w górę.

Praktycznie zniknęły zapalenia stawów, a przy rzadkich okazjach, kiedy zwichnąłem kostkę lub przewróciłem się i obiłem łokieć lub kolano, ból ustępował szybciej niż kiedykolwiek. Biegałem rano, pracowałem osiem do dziesięciu godzin dziennie i biegałem 10 mil wieczorami – a jednak każdego dnia budziłem się z większą dawką energii.

Gratulujemy wyniku!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

4 Responses to Bieganie na roślinach! Scott Jurek bije rekord na dystansie 2180 mil

  1. Anonim pisze:

    Hubert tylko nie wspominaj nic więcej o mięsie 😉

  2. Anonim pisze:

    Niesamowity jest!

  3. Fitnesowiec pisze:

    Wow! Niesamowity koleś! Średnio 75 km dziennie.. to trzeba naprawdę być hardcorem! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑