Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Anatomiczne modelowanie sylwetki” – Vegan Workout

Książki

Published on 26 marca, 2013 | by admininistrator

0

„Anatomiczne modelowanie sylwetki”

Przedstawiamy Wam kolejną książkę autorstwa Pata Manocchia – „Anatomiczne modelowanie sylwetki„. Jego poprzednią pozycję zrecenzowaliśmy tutaj. W prezentowanym poniżej atlasie ćwiczeń autor skupia się na przeanalizowaniu ćwiczeń na wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe.

Podobnie jak w przypadku „Anatomii treningu siłowego” także i tym razem czytelnik otrzymuje bogato ilustrowany atlas przedstawiający anatomiczne szczegóły pracy poszczególnych mięśni. Ułatwia to nie tylko ułożenie treningu pod kątem rozwijania konkretnych grup mięśniowych, ale też pomaga zrozumieć technikę i działanie konkretnego ćwiczenia.

Autor zapoznaje czytelników w pierwszej kolejności z zasadami rozgrzewki i rozciągania. Dalej będziemy mogli zapoznać się ze zbiorem kilkunastu szczegółowo zilustrowanych ćwiczeń na:

  • nogi i biodra
  • grzbiet
  • klatkę piersiową
  • barki
  • ramiona
  • brzuch

Do niektórych ćwiczeń dołączono również standardowo wariacje dla osób początkujących lub bardziej zaawansowanych. Do części ćwiczeń wystarczy zestaw regulowanych sztangielek, inne opierają się wyłącznie na pracy z ciężarem własnego ciała. Do jeszcze innych wymagany będzie dostęp do siłowni.

Na końcu książki znajdziemy, świetnie zaprojektowany, ilustrowany indeks ćwiczeń. Brakuje jednak konkretnie rozpisanych planów treningowych, które mogliśmy znaleźć w „Anatomii treningu siłowego„.

Książkę polecamy szczególnie osobom początkującym. Dzięki świetnym zdjęciom i ilustracjom łatwiej przyswoić sobie prawidłową technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń. To właśnie technika w dużej mierze odpowiada za to czy nasz trening zamiast kontuzji przynosi progres. Dlatego warto o niej pamiętać od samego początku. Cytując autora:

Najlepiej będzie wykorzystać tę książkę jako podręcznik, który będzie służył zrozumieniu zarówno ułożenia, jak i zaangażowania poszczególnych mięśni przy konkretnych ćwiczeniach. Powinna ona skłaniać do myślenia nad tym, jak poszczególne części ciała pracują podczas konkretnego ruchu w czasie wykonywania określonego ćwiczenia.

Dla osób obeznanych z treningiem książka jest cenna ze względu na zawarte ilustracje anatomiczne. Ćwiczenia i sposób ich wykonania nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Warto więc sięgnąć po tę książkę jeżeli zależy nam za powiększaniu zakresu swojej wiedzy.

Książkę przekazało wydawnictwo Buchamnn.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑