Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Anatomia treningu siłowego” – Vegan Workout

Książki

Published on 20 grudnia, 2012 | by admininistrator

0

„Anatomia treningu siłowego”

Pamiętacie nasz wpis na temat treningu siłowego? Szukacie większej ilości informacji? Zachęcamy was do sięgnięcia po książkę Pata Manocchia – „Anatomia Treningu Siłowego„. Jeżeli uważnie śledzicie naszą stronę, wiecie już jak powinien wyglądać dobry trening siłowy – duże obciążenie rozłożone na minimum 5 serii po kilka powtórzeń. Jakie ćwiczenia będą najlepsze?

Sztangi, hantle? Jasne! Ale równie dobrze mogą sprawdzić się ćwiczenia z masą własnego ciała.

Książką Pata Manocchia przedstawia zestaw 5 podstawowych ćwiczeń:

  • martwy ciąg
  • wykroki
  • pompki
  • podciągnięcia na drążku
  • ćwiczenia z kółkiem (wheel)

Każdemu ćwiczeniu przypisane są również jego kolejne wariacje. Dzięki temu, zaczynając od najlżejszych wersji jesteście w stanie cały czas utrzymać progres treningowy. Ilustracje pomagają nie tylko w zrozumieniu poprawnej techniki ćwiczeń ale też przedstawiają anatomiczny schemat ludzkiego ciała z zaznaczonymi najbardziej aktywnymi podczas treningu grupami mięśniowymi. Im bardziej jesteśmy świadomi naszego ciała tym skuteczniejszy będzie nasz trening.

Pod koniec książki znajdziecie również gotowe rozpisane plany treningowe zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Oczywiście „Anatomia treningu siłowego” to nie nowoczesne czasopismo fitness. Nie spodziewajcie się większych bicepsów i płaskiego brzucha w tydzień. Jak pisze sam autor:

Chciałbym także, by od samego początku czytelnik dobrze zrozumiał, że jeśli chce uzyskać sukces w programie wzmocnienia, nie może iść na skróty. W żaden sposób nie chcę, aby czytelnik uznał, że chodzi o „siedem minut dziennie”. Ostro sprzeciwiam się i zawsze sprzeciwiałem się pomysłowi skracania czasu potrzebnego, by stać się zdrowym i wysportowanym. To po prostu tak nie działa.

Jeżeli jesteś osobą początkującą, nie wiesz jakie ćwiczenia warto włączyć do swojego treningu i brakuje ci pomysłu na odpowiedni plan, wszystkie konieczne informacje znajdziesz w omawianej książce. Świetny start dla każdego kto chciałby zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

Osoby zaawansowane nie będą zaskoczone doborem ćwiczeń ani przedstawionymi wariantami ich wykonania, ale mogą wynieść sporo nowych informacji dzięki ilustracjom anatomicznym oraz rozpisanym planom treningowym.

Jeżeli jesteście ciekawi „Anatomii treningu siłowego” zapraszamy do udziału w naszym konkursie, w którym jedną z nagród jest egzemplarz książki Pata Manocchia. Szczegóły znajdziecie tutaj!

Książkę przekazało wydawnictwo Buchamnn.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑