Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
91 letni weganin przebiegł kolejny maraton! – Vegan Workout

Newsy

Published on 7 czerwca, 2014 | by admininistrator

3

91 letni weganin przebiegł kolejny maraton!

tumblr_n6mjhylRnI1r2p50go1_500Większość osób kojarzy starość z bólem i chorobami. Nie w głowie im sport, ani aktywność fizyczna. Bo przecież „jest już za późno”, „nie chce mi się”, „po co mi to?”.

Nie musi tak być! Mike Fremont udowadnia, że wiek to tylko stan umysłu. Ten człowiek, mimo upływu lat, wciąż nie porzucił biegania. Co więcej bierze udział w kolejnych zawodach i pokonuje kolejne maratony. Wszystko to w wieku… 91 lat!

Ponad 20 lat wcześniej zdiagnozowano u niego raka jelita grubego. Lekarze nie dawali mu wielkich nadziei. Fremont jednak się nie poddał. Pozostał aktywny fizycznie i radykalnie zmienił swoją dotychczasową dietę przechodząc na weganizm. Terapia i nowy styl życia pomogły mu wygrać walkę z rakiem i ponownie cieszyć się życiem! Obejrzyjcie poniższe video i sami zobaczcie co na temat diety roślinnej ma do powiedzenia Fremont.

Niedawno ukończył swój kolejny półmaraton, ustanawiając rekord wiekowy. Pokonał dystans 21 km w 02:56:26. Nikt wcześniej nie dokonał tego w wieku ponad 90 lat! Podobne rekordy bił również między innymi podczas Huntington Marathon.

Szef Runner’s World – Bart Yasso, podzielił się swoją opinią na jego temat na swoim Twitterze:

Wow, ten gość jest naprawdę niesamowity!

Jak mówi sam Fremont:

Trening jest ważny, ale kiedy jesteś już w moim wieku, może okazać się, że wcale nie jest jesteś w stanie trenować jeżeli o siebie nie zadbasz. Dlatego nie do przecenienia jest rola diety opartej o produkty roślinne.

Źródło: http://m.runnersworld.com/races/mike-fremont-91-finishes-knoxville-half-marathon-304?page=single
http://cok.net/blog/2014/05/91-year-old-vegan-runner-breaks-world-record/


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

3 Responses to 91 letni weganin przebiegł kolejny maraton!

  1. Marta pisze:

    Super inspiracja 🙂

  2. 123 Pływamy pisze:

    Szczerze kibicuję wszystkim którzy spotkali się z tą chorobą by znaleźli w swoim otoczeniu kogoś kto im wskaże taką drogę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑