Książki

Published on 30 grudnia, 2013 | by admininistrator

5

„Mięśnie brzucha. Atlas ćwiczeń”

OKLADKASwego czasu na Vegan Workout recenzowaliśmy dwie znakomite książki Frederica Delaviera i Michaela Gundilli. Dzisiaj przedstawiamy Wam ich kolejną pozycje – „Mięśnie brzucha. Atlas ćwiczeń„, która trafiła na nasz rynek nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Na temat treningu mięśni brzucha napisano już setki artykułów, nakręcono i zrealizowano dziesiątki treningów i programów na dvd. Mimo to temat nadal pozostaje jednym z najbardziej wzięty idei współczesnego świata fitness.

Książka Delaviera nie jest kolejną książką z rewolucyjnym programem treningowym gwarantującym sześciopak w tydzień.To prawdziwe kompendium wiedzy na temat treningu, uzupełnione wiedzą teoretyczną, anatomiczną i odpowiednio dobranymi zestawami treningowymi.

Całość podzielona jest na 6 rozdziałów. W pierwszym autorzy zaznajamiają nas z teorią programu treningowego, poruszają kwestię częstotliwości treningów, ilości serii, powtórzeń, intensywności ćwiczeń, odpoczynku, diety i tempa progresji.

Kolejne dwie części książki to doskonale zilustrowane i omówione ćwiczenia na mięśnie brzucha i całą sekcję środkową ciała. Zostały również wspomniane najczęstsze błędy popełniane przez osoby początkujące. Autorzy zwrócili też uwagę na odróżnienie dobrych i złych ćwiczeń na brzuch, które w rzeczywistości zamiast ćwiczyć mięśnie brzucha obciążają jedynie kręgosłup.

Do zdecydowanej większości przedstawionych ćwiczeń nie będzie nam potrzebne nic poza kawałkiem wolnej podłogi. Mimo to znajdziemy też ćwiczenia z użyciem drążka, piłki gimnastycznej czy maszyn.

Ostatnia część pracy to zestaw kilkudziesięciu programów treningowych przeznaczonych dla osób początkujących i zaawansowanych. Programy podzielone są w zależności od celów treningowych i dyscyplin sportowych. Mamy programy dla kulturystów, narciarzy, osób trenujących sztuki walki, kolarstwo, koszykówkę, dla tych, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów i dla tych, którzy po prostu chcieliby utrzymać swoją formę.

Jeżeli szukacie przewodnika po treningu mięśni brzucha książka Delaviera będzie strzałem w dziesiątkę. Nie będzie potrzebować żadnych dodatkowych artykułów, czasopism i płyt dvd. Wszystko czego potrzebujecie znajdziecie w jednym miejscu.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

5 Responses to „Mięśnie brzucha. Atlas ćwiczeń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares