Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Weganizm w 30 dni! – Vegan Workout

Książki

Published on 15 lutego, 2013 | by admininistrator

3

Weganizm w 30 dni!

Myślicie o przejściu na dietę wegańską? Nie jecie mięsa, ale wciąż ciężko rozstać wam się z serem, jajkami i krowim mlekiem? A może jecie na co dzień mięso, ale chcielibyście wyrzucić ze swojego talerza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego tylko nie wiecie jak się za to zabrać? To świetnie, ten wpis i ta książka jest właśnie dla was! „Zostań weganinem w 30 dni” Sary Taylor to tytuł, wydanej przez wydawnictwo Purana, książki, która niczym mini poradnik poprowadzi was przez kolejne etapy wtajemniczenia diety roślinnej. Niewielkich rozmiarów książka podzielona została na trzydzieści rozdziałów odpowiadających trzydziestu kolejnym dniom, w których autorka postara się przekonać was do odrzucenia ze swojego menu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego i zastąpienia ich roślinami.

Autorka zaczyna od samych podstaw, czyli dlaczego warto przejść na weganizm. Jakie są jego podstawowe założenia i jak się do nich stosować? Przez kilkadziesiąt kolejnych dni Sara Taylor postara się wam pomóc wyeliminować z diety kolejno: czerwone mięso, drób, ryby, sery i jaja.

Pokaże wam najwygodniejsze zamienniki oraz postara nauczyć się kilku zdrowych nawyków, między innymi przygotowywania koktajli na bazie zielonych warzyw czy dbania o odpowiednią ilość owoców w diecie. Do tego kilka słów o kwasach omega-3, siemieniu lnianym i suplementacji witaminy B12.

Na tym jednak nie koniec. Autorka stara się podejść do weganizmu również od strony bardziej praktycznej. Co jeść w restauracjach, gdzie szukać przepisów, jak mówić o swojej diecie innym osobom by nie zrazić ich do idei weganizmu?

I najważniejsze – czyli jak wytrwać w swoim postanowieniu do końca? Wiele osób wychowanych na tradycyjnej diecie ma problemy z motywacją do utrzymania diety, niezależnie od jej rodzaju. Część z nich szybko wraca do starych, wygodnych przyzwyczajeń. Analogiczne zachowane obserwujemy również w kontekście treningu. Słomiany zapał to wróg numer wszystkich nowicjuszy.

Pamiętajmy jednak, że potrzeba czasu (czy to w przypadku diety czy treningu) aby zaadoptować się do zmian i znaleźć w nich… radość. Podobno osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć, potrzebują co najmniej miesiąca regularnych treningów zanim wysiłek fizyczny zacznie przynosić im satysfakcję. Dlaczego zmiana diety miałaby rządzić się innymi zasadami? Jeśli na swojej drodze do weganizmu napotkacie trudności z utrzymaniem motywacji autorka „Zostań weganinem w 30 dni” postara się wam pomóc.

Czy jednak książką Sarah Taylor wystarczy by bezpiecznie przejść na weganizm? Nie. Opracowanie, pomimo wielu plusów, jest zbyt ogólne. Dla osób, które do tej pory nie miały zbyt wielu okazji zapoznać się bliżej z tematem diety roślinnej przedstawione informacje nie wystarczą do skomponowania prawidłowej, pełnowartościowej diety wegańskiej. Tym bardziej, że autorka wspomina o wielu restauracjach i produktach, o które w Polsce trudno, lub są całkowicie niedostępne. Warto więc poświęcić dodatkowe kilka dni na przestudiowanie również innych książek. O ile jednak większość z nich skupia się na teorii, książka „Zostań weganinem w 30 dni” to fajny, niemal w 100%, praktyczny poradnik dla wegan-nowicjuszy. Dlatego, niezależnie od tego jak długo interesujesz się tematem diety roślinnej, jeśli wciąż jeszcze nie możesz pozbyć się ze swojego talerza produktów pochodzenia zwierzęcego, warto zainwestować w książkę Sary Taylor.

Skorzystaj również z, opartej na podobnym założeniu co zaprezentowane w książce, akcji Zostań wege na 30 dni! Powodzenia!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

3 Responses to Weganizm w 30 dni!

  1. Urszula Zarosa via Facebook pisze:

    U czekam na konkurs dla rodziców by się przydała 🙂

  2. W stu procentach zgadzam się z Waszą recenzją.

  3. dobre na prezent dla niezdecydowanych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑