Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Sandbag Training – Vegan Workout

Książki

Published on 5 lipca, 2014 | by admininistrator

3

Sandbag Training

Sandbag_OKL4b.cdrNowa książka Wydawnictwa AHA to pierwsza w Polsce pozycja na temat treningu z sandbagiem – workiem wypełnionym piaskiem. Chociaż sprzęt ten jest w naszym kraju jeszcze mało popularny, rosnąca popularność treningu funkcjonalnego karze podejrzewać, że niedługo coraz więcej osób będzie zainteresowanych właściwościami treningowymi sandbagów. Książka autorstwa Matthew Palfrey’a to przejrzysty, dobrze zilustrowany przewodnik po najważniejszych ćwiczeniach z dodatkowym rozdziałem poświęconym programowaniu treningów. Zacznijmy jednak od samego sandbaga. Worek z piaskiem to coś zupełnie innego niż sztanga czy odważniki kulowe. Jak pisze autor:

Dla mnie największą zaletą worka z piaskiem jest to, że niewygodnie się go podnosi. Ciężar stale się przemieszcza, więc ustabilizowanie go wymaga wysiłku, dzięki czemu uzyskujemy efekt daleki od treningu z konwencjonalnymi ciężarami swobodnymi.

Praca w niestabilnym środowisku to rzeczywiście duży plus, zwłaszcza dla naszych mięśni stabilizujących, o których wiele osób zapomina w swojej rutynie treningowej.

Dodatkowe zalety sandbaga to niskie koszty. Można kupić oczywiście firmowo przygotowany worek treningowy za kilkaset złotych, ale autor doradza też jak przygotować go minimalnym kosztem samemu w domu z ogólnie dostępnych materiałów. Taki worek możemy ze sobą zabrać wszędzie. Biorąc go na wyjazd możemy na miejscu napełnić go szybko piaskiem z plaży albo kupić odpowiedni i tani materiał w sklepie budowlanym. Bardziej szczegółowe i dokładne wiadomości na temat robienia snadbagów domowym sposobem znajdziecie na YouTubie.

Kolejne rozdziały w książce to wariacje podstawowych ćwiczeń z workiem podzielonych według klucza:

 • przysiady i wykroki
 • martwy ciąg
 • wyciskanie
 • dociąganie
 • rdzeń ciała
 • całe ciało

Chociaż zaprezentowane ilustracje i opisy będą wystarczające dla osób, które już wcześniej miały do czynienia z treningiem, dla osób kompletnie początkujący, którzy nigdy nie wykonywali takich ćwiczeń jak martwy ciąg czy przysiad zaprezentowane opisy są zbyt ubogie. Warto wtedy poszukać dodatkowych informacji na blogu autora – sandbagfitness.blogspot.com.

Całość zaprezentowanych ćwiczeń z workiem została uzupełniona o kilka technik z wykorzystaniem masy własnego ciała – pompki, podciąganie, podpór przodem (plank) itp.

Ostatnia część książki to rozpisany na trzy etapy, 10 tygodniowy, program treningowy (początkujący, średnio zaawansowani i zaawansowani) i bardzo pomocne FAQ z załączonym indeksem podstawowych pojęć.

Polecamy książkę wszystkim zainteresowanym nowymi, mało u nas popularnymi, formami treningu.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

3 Responses to Sandbag Training

 1. Anonim pisze:

  W szkołach jogi juz od dawna wykorzystywane są worki z piachem:)

 2. Anonim pisze:

  Jeśli faktycznie chcesz ćwiczyć z sandbagiem to myślę, że to spoko pomysł 🙂

 3. Anonim pisze:

  zastanawiałem się ostatnio czy kupić w Empik-u 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑