Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Rozciąganie granic” – Vegan Workout

Książki

Published on 20 lipca, 2015 | by admininistrator

1

„Rozciąganie granic”

rozciaganie-granic-b-iext26860169To już trzecia, wydana w naszym kraju, książka Ala Kavadlo – jednego z najbardziej rozpoznawalnych facetów świata Street Workout/Kalisteniki. Al od lat, za darmo dzieli się swoją wiedzą zarówno na stronie internetowej jak i kanale Youtube.

Pierwsze dwie książki Ala dotyczyły treningu siłowego z użyciem masy własnego ciała. Najnowsza pozycja w całości poświęcona została rozciąganiu i wyrabianiu mobilności (wbrew pozorom to nie jest to samo). Zwłaszcza mobilność może okazać się niezbędna jako uzupełnienie treningu siłowego. Brak mobilności to powszechna bolączka osób przykutych na co dzień do monitorów komputera i telefonów komórkowych. Ograniczona mobilność to nie tylko ryzyko chronicznych bólów, ale też problem z wykonaniem podstawowych ćwiczeń takich jak np. głęboki przysiad o prostych plecach.

Pierwsza część książki to refleksje na temat mobilności, rozciągania i… jogi. Do tego garść, bardzo ważnych informacji o roli oddechu.

Kolejne rozdziały to zestaw kilkudziesięciu technik, które mają za zadanie przepracować nasze ciało na każdej płaszczyźnie. Znajdziemy tu zarówno ćwiczenia dynamiczne, statyczne, odwrócone itp.

To niewątpliwy plus. Kolejnym jest świetne wydanie – dobry papier, mnóstwo kolorowych zdjęć i swoisty klimat, charakterystyczny dla książek Ala. Minusem jest jednak zbyt powierzchowne potraktowanie tematu. Autor poza opisaniem technik rozciągających zbyt mało miejsca poświęcił na omówienie poszczególnych metod pracy nad mobilnością i rozciągnięciem ciała. Nie ma tu zbyt wielu informacji o rozciąganiu statycznym, metodzie PNF, itp.

Bez tego książka wydaje się „niekompletna” co będzie przeszkadzać zwłaszcza osobom, które już miały do czynienia z teorią na temat rozciągania. Jednak dla osób, które do tej pory po macoszemu traktowały temat mobilności i rozciągania, które skupiały się wyłącznie na podnoszeniu ciężarów i budowaniu siły lub mięśni, książka Ala będzie doskonałym uzupełnieniem. Autor w przystępny sposób tłumaczy dlaczego każdy (!) z nas musi nauczyć się pracować z własnym ciałem i prowadzi czytelnika za rękę ułatwiając mu stawianie pierwszych kroków na drodze do wypracowania większej gibkości, mobilności i rozciągnięcia.

Książkę wydało Wydawnictwo AHA!.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

One Response to „Rozciąganie granic”

  1. Anonim pisze:

    Jeśli jakość informacji w książce jest równie „wysoka” co w filmie to nie polecam…https://www.youtube.com/watch?v=Vi2x6eyWcRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑