Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Podnoszenie poprzeczki” Al Kavadlo – Vegan Workout

Książki

Published on 11 października, 2013 | by admininistrator

2

„Podnoszenie poprzeczki” Al Kavadlo

podnoszenie-poprzeczki-b-iext23414986Trening w oparciu o masę własnego ciała zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników. Wychodząc im na przeciw Wydawnictwo AHA przetłumaczyło i wydało książkę  jednego z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata bodyweight training – Ala Kavadlo.

Al od lat dzieli się swoją wiedzą na blogu We are working out, opublikował setki tutoriali, kilka książek, a obecnie we współpracy z bratem prowadzi szkolenia Progressive Calisthenic Certificate.

Wydane w Polsce „Podnoszenie poprzeczki” to kolorowa, kilkuset stronicowa książka praktycznie w całości poświęcona technice treningu na drążkach i poręczach równoległych. Jedyny wyjątek to rozdział poświęcony nauce stania na rękach.

Autor prezentuje podstawowe ćwiczenia i ich kolejne, coraz trudniejsze wariacje. Nawet jeżeli nie umiecie się jeszcze podciągnąć na drążku – nic nie szkodzi. Czytelnik dostaje przejrzystą instrukcję, jak krok po korku wypracować swoje pierwsze podciągnięcia i to niezależnie od tego czy jest kobietą czy mężczyzną, każdy z nas jest w stanie nauczyć się trenować z drążkiem.

Poza prezentacją standardowych podciągnięć mamy też podrozdziały poświęcone podciągnięciom dynamicznym, wejściom siłowym na drążek, wznosom nóg, podciągnięciom jednorącz, a do tego back i front lever (czyli gimnastyczna waga przodem i tyłem). Wszystkie ćwiczenia i progresje ilustrowane są dobrej jakości fotografiami.

Jedyny mankament to opisy ćwiczeń – miejscami zbyt ogólnikowe, pozbawione istotnych szczegółów technicznych. Mimo to, książkę czyta się bardzo dobrze. Kolorowa, wydana w komiksowym stylu (dodatkowe grafiki na każdej stronie) przyciąga uwagę. Jest to też doskonała pozycja dla osób początkujących. Poza prezentacją podstawowych i zaawansowanych wariacji ćwiczeń, na końcu książki autor zawarł kilka uproszczonych programów treningowych. Jeżeli interesuje cię bodyweight training, masz dostęp do drążka, ale nie wiesz jak zacząć książka Ala jest dla ciebie.

Jeżeli jednak masz już doświadczenie w treningu, a takie techniki jak muscle up czy  handstand press na stałe goszczą w twoim programie treningowym „Podnoszenie poprzeczki” nie zaoferuje ci nic nowego.

Dla tych, którzy trenują na siłowni i nie wyobrażają sobie treningu bez sztang i hantli książka Ala może stanowić świetną inspirację do uzupełnienia swojego planu o nowe, nieznane wcześniej, techniki i ćwiczenia.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

2 Responses to „Podnoszenie poprzeczki” Al Kavadlo

  1. Dawid pisze:

    Git, tylko ze ksiązka juz niedostępna;/ popyt jak widac jest 😀
    czekam i zamawiam 🙂

    • arkadiusz Marek Czepiel pisze:

      Mam tę książkę w ręku i polecam każdemu co jest początkującym i chcę ćwiczyć kalistenikę i zachęcam żebyście też zachęcali każdego żeby ćwiczył tę sztukę ćwiczeń odnośnie tej książki to jest distępna w empiku za 41.95zł można zamawiać przez internet a jak ktoś ma punkty PAYBACK to może wymienić za pkt i dopłacić GORĄCO POLECAM I ZACHĘCAM ŻEBYŚCIE ĆWICZYLI KALISTENIKE Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑