Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
Kulinarne „China Study” – Vegan Workout

Książki

Published on 12 czerwca, 2014 | by admininistrator

2

Kulinarne „China Study”

Niedawno nakładem Wydawnictwa Galaktyka ukazała się kulinarna kontynuacja głośnej książki „China Study” – „Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce„. Nowa praca to dzieło córki Colina Campbella – Lean.

Pierwsza część książki to krótkie wprowadzenie w świat diety roślinnej. Autorka opisuje swoje własne doświadczenia z weganizmem.

Now_zas_zywienia_w_praktyceBadania jej ojca miały ogromny wpływ na całą rodzinę, która z czasem krok po kroku odrzucała z menu produkty pochodzenia zwierzęcego.

Mięso nie było już serwowane jako danie główne, ale jako przystawka lub dodatek smakowy. Wcześniej każdy z nas zjadał na obiad wielkiego kotleta wieprzowego z makaronem, a później stopniowo zeszliśmy do dwóch plasterków szynki, pokrojonych w kosteczkę, w dużej zapiekance ziemniaczanej dla ośmiu osób.

Wkrótce, metodą małych kroków, Lean przeszła na 100% dietę roślinną. Dodatkowym bodźcem do zmian były aspekty związane z ekologią i marnowaniem przez współczesny przemysł mięsny zasobów środowiska naturalnego.

Druga cześć pierwszego rozdziału to krótki artykuł w formie pytań i odpowiedzi na temat doświadczenia autorki w wychowaniu dzieci na diecie roślinnej. Dalej czytelnik znajdzie podstawowe informacje na temat bilansowania diety wegańskiej, tabelę z ikongrafikami, które pomogą później zorientować się w wartości odżywczej publikowanych przepisów.

Wstęp do książki ma charakter czysto praktyczny i może być bardzo pomocny dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad dietą roślinną. Trzon książki stanowią jednak przepisy. Autorka pogrupowała je w 8 rozdziałów. Kolejno są to:

 • chleby i babeczki
 • dania śniadaniowe
 • przystawki i sałatki
 • zupy i gulasze
 • kanapki
 • dania główne
 • przekąski
 • desery

Przepisy są rozpisane bardzo czytelnie, część z nich zawiera dodatkowe wskazówki. Dla niektórych mankamentem może być brak zdjęć. Jedynie część przepisów została zilustrowana w środku książki w kolorowej wkładce.

Wszystkie dania realizowane są na bazie informacji zawartych w China Study – to jest są w 100% roślinne, możliwie nisko przetworzone, pozbawione dodanych cukrów i olejów. Na końcu książki znajdziemy również pomocny indeks przepisów.

Polecamy „Nowoczesne zasady odżywiania w praktyce” wszystkim zainteresowanym dietą roślinną. Garść informacji praktycznych + ponad 100 przepisów!


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

2 Responses to Kulinarne „China Study”

 1. Anonim pisze:

  Właśnie kilka dni temu zakupiłem tę książkę 😉

 2. Marta pisze:

  Dzięki, zastanawiam się nad tą książką od jakiegoś czasu. Jeżeli faktycznie jest dużo fajnych przepisów bez cukru i oleju to chętnie zakupię i się zainspiruję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑