Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego” – Vegan Workout

Książki

Published on 26 czerwca, 2015 | by admininistrator

0

„Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego”

To nie jest typowy podręcznik do treningu siłowego. Książka Zacha Evena, w pierwszej chwili przypomina bardziej autobiograficzną historię autora, w ramach, której wplata wątki treningowe i refleksje na temat metod i praktyk, które stosował przez lata wyciskania na siłowni. Dopiero druga część książki to praktyczna prezentacja wybranych technik i ćwiczeń z dodatkiem przykładowych planów treningowych i obwodów. Wszystko okraszone dobrej jakości, kolorowymi fotografiami.

encyklopedia-undergroundowego-treningu-silowo-kondycyjnego-b-iext28858784Znajdziemy tam podrozdziały o treningu z kettlebells, sztangą czy hantlami. Przeczytamy też o przerzucaniu opon, wyciskaniu kamieni, treningu z workiem czy beczką.

Każda część zawiera krótki wstęp plus opis. Autor wypunktował też kilka najczęściej popełnianych błędów. Dzięki temu mamy szansę lepiej zrozumieć omawianą technikę.

To co wydaje się jednak najciekawsze to pierwsza część książki, podczas której śledzimy losy i rozwój fizyczny autora. Od nauki zapasów, po udział w zawodach kulturystycznych i założenie własnej, garażowej siłowni, w której coraz częściej gości sprzęt typowy dla treningu strongmanów – kamienie, opony i sledy. Czytelnik zostaje poprowadzony przez różne metody treningowe, które stosował sam Zach – zarówno te kulturystyczne jak i siłowe.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na refleksje autora dotyczącą siły. Co to znaczy być silnym, a co to znaczy wyglądać na silnego? Czy istnieje jedna uniwersalna definicja siły? Co, w praktyce, oznacza modny dziś termin „treningu funkcjonalnego”?.

Sposób w jaki ewoluuje pojęcia autora na temat treningu siłowego jest zdecydowanie najciekawszym elementem książki. Zwłaszcza w kontekście dawania sobie wycisku i trenowania na 100%. Na pierwszy rzut oka Zach jest zwolennikiem skrajnego wykańczania organizmu. Warto jednak zwrócić uwagę na jego refleksje zawarte pod koniec pierwszej części książki.

Jeżeli szukasz podręcznika do treningu siłowego – „Encyklopedia…” na pewno okaże się pomocna. Chociaż w zawartych w niej ćwiczeniach nie ma de facto niczego innowacyjnego czego nie mógłbyś znaleźć gdzie indziej. Dlatego naszym zdaniem po książkę warto sięgnąć głównie ze względu na postać samego autora i możliwość prześledzenia jego sportowej kariery.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑