Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(//wp-content/plugins/wordfence/waf/bootstrap.php) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/:/home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/.tmp/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/share/autoindex:/usr/local/php/:/dev/urandom:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php74/) in /home/klient.dhosting.pl/bcdmedia2/veganworkout.org.pl/public_html/wordfence-waf.php on line 4
„28 dni do zdrowia” – Vegan Workout

Książki

Published on 6 stycznia, 2014 | by admininistrator

0

„28 dni do zdrowia”

Wydawnictwo Galaktyka, po wydanym ostatnio przewodniku „Dieta roślinna na co dzień” postanowiło nadal kontynuować temat weganizmu. „28 dni do zdrowia„, czyli w oryginale „Enigne 2 Diet„, to głośna książka Ripa Esselstyna – syna Caldwella Esselstyna, jednego z najbardziej cenionych naukowców w zakresie badań nad pro zdrowotnymi właściwościami diety roślinnej.

28Co ciekawe Rip nie jest ani lekarzem, ani naukowcem ani nawet dietetykiem. Jest… strażakiem. A do tego zapalonym triatlonistą. Do jego największych sukcesów można między innymi zaliczyć 6 krotne zwycięstwo w triatlonie „Ucieczka z Alcatraz” oraz pierwsze miejsce w triatlonie „Stolicy Teksasu”.

Chociaż Rip propaguje ogólnie przyjęte zasady niskotłuszczowej, nieprzetworzonej diety roślinnej, określą ją w swojej książce mianem „Diety Teksańskich Strażaków”. Autor pomógł dzięki niej poprawić zdrowie kilkudziesięciu swoim kolegom na posterunku. Część z nich od lat borykała się z wysokim poziomem cholesterolu powyżej 200 i 240 mg/dl.

W ciągu 28 dniowej kuracji dietetycznej udało się zbić całkowity poziom cholesterolu o około 40-50%, a przy okazji zgubić kilka dodatkowych kilogramów.

Wkrótce jego koledzy na stałe zrezygnowali w swojej diecie z produktów pochodzenia zwierzęcego. Rip postanowił zebrać najważniejsze informację i streścić założenia swojego programu w niniejszej książce. Mamy więc omówienie najważniejszych chorób cywilizacyjnych obecnego stulecia w kontekście diety roślinnej. Pierwsza część książki to także obalanie popularnych mitów na temat niedoborów białka, wapnia etc.

Czytelnik otrzymuje również garść bardzo przydatnych porad praktycznych na temat czytania etykiet, unikania konkretnych produktów i wyszukiwania w składzie dodanego oleju, cukru i soli. Kolejna cześć poświęcona jest odpowiedniemu planowaniu posiłków. Do tego wszystkiego Rip dołożył również zestaw prostych ćwiczeń fizycznych, które mają przyśpieszyć nasz powrót do zdrowia.

Ostatni rozdział to zestaw przepisów na poszczególne posiłki. Chociaż autor opowiada się za całkowitym wyeliminowaniem olejów i oliwy jako zbędnego źródła tłuszczu i zastąpienie ich orzechami, pestkami i ziarnami w części przepisów pojawia się olej w sprayu, a także, niedostępne u nas produkty takie jak, niskotłuszczowe parówki roślinne. Dlatego warto podejść do ostatniej części książki z lekkim dystansem i sprawdzić na ile przepisy rzeczywiście spełniają wymogi zalecanej diety w kontekście dostępnych w naszym kraju produktów.

Polecamy książkę wszystkim tym, którzy chcieliby wykorzystać pro zdrowotny potencjał diety roślinnej. Tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w temacie weganizmu polecamy jednak uzupełnić informację zawarte w książce Ripa dodatkową lekturą.


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑