Sportowcy

Published on Styczeń 20th, 2015 | by admininistrator

6

Owocowy Ironman – rozmowa z Kathleen Leonard

Wiemy, że weganizm sprawdza się w sporcie, ale co z surową dietą? Czy można na niej uprawiać sport? Czy zmienia coś w naszym organizmie? Najlepszym przykładem i odpowiedzią na to jest dwukrotna uczestniczka Ironmana Kathleen Leonard weganka na surowej wysoko węglowodanowej diecie. 

Od kiedy zaczęłaś wysoko węglowodanową, surową dietę?

Kwiecień 2007

kath_tri_pic_webCo jadłaś przedtem i jak się czułaś na wcześniejszej diecie?

Jadłam standardową dietę Amerykańską, ale z małą ilością fast foodów. Przez chwilę próbowałam  diety wysoko tłuszczowej. Żadna z tych diet nie działała na mnie. Doigrałam się na nich problemów z trawieniem. Minęły dopiero po przejściu na dietę 80/10/10. Poczułam że się oczyszczam i wzrasta mój poziomy energii.

Jakie korzyści zdrowotne zauważyłaś po rozpoczęciu diety surowej?

Przestałam mieć problemy żołądkowe oraz zniknęły moje problemy ze snem. Mam ogromne nakłady energii w ciągu dnia bez dodatkowych stymulantów. Zwiększyła się  moja siła oraz wytrzymałość w moich przygodach atletycznych.

Jadłaś wysoko tłuszczowo? Jakie odczucia co do wysoko tłuszczowej diety?

Tak jadłam ale bardzo krótko. Bardzo źle się wtedy czułam. Wydaje mi się, że gorzej niż na standardowej Amerykańskiej diecie.

Ile kalorii spożywasz w ciągu swojego normalnego dnia?

Nie liczę kalorii, więc nie powiem Ci dokładnie, ile jem. Myślę, że do obiadu zjadam już około 2000-2500 kcal. Kolacja zależy od tego jak długi i jak ciężko ćwiczyłam wciągu dnia

Ile jesz zieleniny?

Zjadam minimum jedną sałatę dziennie.

Ile jesz tłuszczów (stałych typu avocado)?

Jem dodatkowe tłuszcze, ale nie zawsze. W zasadzie zależy to od tego jak dojrzałe mam avocado. Zazwyczaj jest to połowa avocado dziennie.

Ile pijesz wody?

Szczerze mówiąc nie wiem ile pije ale z pewnością pije dużo. Jako sportowiec muszę.

Ile ćwiczysz i jakie są to ćwiczenia?

Ćwiczę 5 razy w tygodniu . Biegam około 1,5 godziny do 5 godzin dziennie z ćwiczeniami siłowymi i ogólno rozwojowymi

Jak długo sypiasz?

Około 8-9 godzin..

Jakie są Twoje największe osiągnięcia na diecie surowej?

Największym osiągnięciem jest 2 krotne ukończenie triathlonu Ironman oraz 50K  ultramaratonu. Trenuje teraz do mojego pierwszego ultramaratonu na 100 mil w tym  roku.

Czym zajmujesz się prywatnie?

Jestem pełno etatową mamą.

Jakie rady masz dla ludzi, którzy chcieliby podnieść jakość swojego życia?

Najważniejszą radą jaką daje innym to przejście na weganizm. Zazwyczaj nie mówię, aby przechodzili na surowe. Myślę że najważniejsze to mówić ludziom że produkty
od zwierzęce są złe dla ich ciała i pozbycie się ich, to klucz do zdrowia. Jeśli mogą to zrobić, to są na dobrej drodze. Jeśli robisz coś powoli, aby osiągać cel masz większe szanse na sukces. Przejście na surowe jedzenie sprawia cuda, ale dla większości ludzi sam weganizm to świetny początek.

Tłumaczenie: Kamil (Carbiology)
Źródło: http://www.inspirawtion.com/Kathleen-Leonard.html


TRENINGI PERSONALNE

SPRAWDŹ JAK W PRAKTYCE POŁĄCZYĆ SPORT I WEGANIZM. Naucz się trenować w oparciu o ciężar własnego ciała, bez potrzeby wydawania pieniędzy na karnety do klubów fitness. Dzięki Vegan Workout masz też unikatową możliwość treningu z odważnikami kettlebells metodą StrongFirst pod okiem certyfikowanego instruktora. Prowadzimy również grupowe zajęcia w ramach Akademii Kettlebells Warszawa.

Dowiedz się więcej o treningach personalnych kilkając tutaj.

6 Responses to Owocowy Ironman – rozmowa z Kathleen Leonard

 1. Avatar Doświadczony w tych sprawach says:

  Problemów z trawieniem można się doigrać własnie na surowej diecie. Byłem na takiej – nie polecam. Człowiek musi jeść cały dzień by mieć energię. To jest dieta, która powinna być na czarnej liście. Nie polecam! Jeśli ktoś lubi biegunki dzień w dzień – wtedy proszę bardzo! Pozdrawiam!

  • Avatar VeganWorkout.org.PL says:

   Różni ludzie mają różne doświadczenia 🙂

  • Avatar Wilk says:

   Jak przejdziesz na dietę surową NAGLEto oczywiście, że bedą problemy. Podobnie jakby były gdyby z sureowej nagle przejśc na wyłącznie wysokoprzetworzoną. Zmianę najlepiej wprowadzać stopniowo i tyle.

  • Avatar Johny says:

   Nie znam osoby która dobrze prowadziła prawidłowo dietę surową i miała problemy ze zdrowiem.
   Jest wiele czynników które mogły wpłynać na to że ktoś ma biegunki. Nie dojrzałe owoce, złe łączenie owoców, łączenie ich z tłuszczami i nie odpowiednia ilość wody. Gadanie i zniechęcanie ludzi którzy myślą o raw jest nie na miejscu! Bo takie same bzdury opowiadają ludzie o samym weganizmie a jakoś wszyscy żyjemy i mamy się dobrze!

  • Avatar Karolina says:

   Musiałeś mieć nieźle zawalone jelita, skoro tak intensywnie się oczyszczałeś :P.

 2. Avatar Anonim says:

  BOOM! Hejterzy oczywiscie i tak swoje biadolenia beda puszczac w obieg. A ja sie ciesze, ze wiecej nas roslinnych sportowcow 🙂 Kiedys tez cos wygram, tylko jeszcze nie teraz. Vegan Power!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑
 • .
 • Magazyn on-line


Shares