O nas

Kiedy kilka lat temu zakładaliśmy wspólnie projekt vegan workout naszym głównym celem było stworzenie pierwszej w Polsce, regularnie aktualizowanej strony poświęconej weganizmowi w sporcie. Chcieliśmy prezentować sylwetki sportowców na diecie roślinnej, wrzucać ciekawe filmy i wyszperane na zagranicznych stronach porady dietetyczne.

977523_4812105867939_1893566736_o

Z Patrikiem Baboumianem

Popularność portalu była dla nas wielkim zaskoczeniem. Nagle okazało się, że jest więcej wegan, którzy szukają informacji na temat sportu i diety roślinnej. Z jednej strony to była super wiadomość, z drugiej zmusiła nas do większej mobilizacji – zaczęliśmy organizować spotkania, wykłady i seminaria, na które coraz częściej przychodziły również osoby, które na co dzień nie miały nic wspólnego z dietą roślinną, ale interesowały się sportem. Pomogliśmy zorganizować pierwszy przyjazd Patrika Baboumina do Polski, udało nam się z powodzeniem ściągnąć ekipę wegan z Wielkiej Brytanii, z którymi wspólnie zorganizowaliśmy pierwszą edycję Vegan Fight Fest. Rozpoczęliśmy także cykl szkoleń i wykładów we współpracy z Damianem Parolem. W tej chwili pracujemy nad naszą pierwszą książką w temacie diety wegańskiej w sporcie.

Prywatnie, od ponad 10 lat, związani jesteśmy z polskim środowiskiem pro zwierzęcym. Ostatnie kilka lat to dla nas regularne działania na rzecz zwierząt i promocji weganizmu i wspieranie największych organizacji pro zwierzęcych (Fundacja Viva, Stowarzyszenie Empatia, Otwarte Klatki).

Marta przez kilka lat była wolontariuszką Stowarzyszenia Empatia, działała w Fundacji Viva, współtworząc między innymi  Magazyn Vege i koordynując pracę aktywistów w całej Polsce, angażowała się także w działania Otwartych Klatek, Proveg i Palestinian Animal League – jedynej organizacji prozwierzęcej na terenie Palestyny. Dzisiaj pracuje w pod szyldem Anima International.

Wspólnie pracowaliśmy również nad kampanią Zostań Wege na 30 dni Fundacji Viva.

W międzyczasie rosło nasze zainteresowanie treningiem. Marta angażowała się w kolejne zajęcia fitness i taniec, a niedawno na nowo odkryła trening siłowy. Ja pracowałem nad capoeirą, boksem tajskim, gimnastyką i kettlebells co koniec końców zaowocowało certyfikatem instruktorskim Strong First Kettlebells.  Dzięki czemu mamy okazję prowadzić dzisiaj dla Was również szkolenia i treningi personalne. Od kilku lat prowadzę również zajęcia w Akademii Kettlebells Warszawa. 

Vegan Workout to dla nas kolejna okazja aby pokazać, że nie musimy działać i rozwijać się kosztem życia innych zwierząt.

Dzięki za wszystkie Wasze uwagi i komentarze, które zostawiacie na naszym FB, stronie i którymi dzielicie się z nami osobiście! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

Marta&Emil


5 Responses to O nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑

Shares